tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
Nareszcie zrobiło się ciepło. Wraz z nadejściem wiosny na naszych drogach pojawiło się wielu miłośników jazdy na rowerze. Wśród nich niestety sporo jest również zwolenników trunków alkoholowych. Ci, wyruszając w podróż na dwóch kółkach po spożyciu alkoholu, mylnie sądzą, że jazda na rowerze po pijanemu może grozić co najwyżej wywróceniem. W rzeczywistości stwarzają oni poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu ? również dla siebie, tym bardziej, że należą do tzw. grupy niechronionych.
* O tym, że jazda na rowerze po pijanemu jest naprawdę niebezpieczna, 10 kwietnia przekonał się 33?letni Jakub D. W późnych godzinach wieczornych (około godz. 22.30) w Antoninowie (gmina Sławno) został on potrącony przez nieustalony pojazd, który odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń, po przeprowadzeniu badań zwolniono go ze szpitala. W chwili zdarzenia miał w organizmie 2,91 promila alkoholu. Nawet, jeśli to nie on doprowadził do potrącenia, będąc trzeźwym miałby z pewnością większe szanse na uniknięcie zagrożenia.
* 13 kwietnia, kwadrans po godz. 20.00, w Kraśnicy (gmina Opoczno) policjanci zatrzymali jadącego rowerem 26?latka, Tomasza K. Mężczyzna zbadany na zawartość alkoholu wydmuchał ponad 1 promil.
* Przyzwyczajeni jesteśmy, że w stanie nietrzeźwym za kierownicę wsiadają głównie mężczyźni. Okazuje się jednak, że zdarza się to również kobietom, które nieraz wypijają naprawdę sporo. W niedzielę, 14 kwietnia, 40 minut po północy, w Mniszkowie funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 31?letniej Agnieszki B., która kierowała audi 80. Okazało się, że miała w organizmie 2,11 promila.
* 14 kwietnia, już o godz. 8.00, w Opocznie policja wykluczyła z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę, 31?letniego Bartosza M, który miał 0,76 promila alkoholu w organizmie.
* Półtorej godziny później w Białaczowie w ręce policji wpadł kierowca audi, 58?letni Jacek B., u którego badanie wykazało 1,52 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, 10 minut przed godz. 18.00, w Domasznie (gmina Drzewica) zatrzymano 58?letniego Zbigniewa J., który jechał rowerem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.
* Nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany 15 kwietnia, około godz. 7.30, w Opocznie ? 42?letni Mirosław B. miał 0,66 promila alkoholu w organizmie.
* 15 kwietnia, 10 minut przed godz. 12.00, w Paradyżu funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli kierującego renaultem 59?letniego Tadeusza J. Badanie wykazało u niego 0,56 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, około godz. 20.00, w Daleszewicach (gmina Paradyż) zatrzymano 62?letniego Mariana M., który jechał rowerem mając 0,44 promila alkoholu w organizmie.
* 16 kwietnia, około godz. 18.30, w Opocznie wpadł kolejny pijany rowerzysta ? 43?letni Andrzej D. Mężczyzna w trakcie badania wydmuchał 1,42 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, 20 minut po godz. 20.00, w Budkowie (gmina Żarnów) na jeździe na dwóch gazach przyłapano 38?letniego Mariusza B., który kierował VW caddy mając 1,22 promila alkoholu w organizmie.

Nieprawidłowo
* 10 kwietnia, kilkanaście minut przed godz. 18.00, na ul. Staromiejskiej w Opocznie kierujący seatem toledo 23?letni Wojciech M. nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do zderzenia z fordem mondeo kierowanym przez 31?letniego opocznianina. Dostał mandat.
* 12 kwietnia, około godz. 10.00, na ul. Perzyńskiego w Opocznie kierujący renaultem tracerem 68?letni Stanisław K. nieprawidłowo zmieniając pas ruchu uderzył w opla vectrę kierowanego przez 46?letniego opocznianina. Ukarano go mandatem.

Odczepiona przyczepka
Do groźnego zdarzenia doszło 14 kwietnia, 20 minut po godz. 12.00, w Bukowcu Opoczyńskim. Od renaulta scenica kierowanego przez 58?letniego Edwarda M. z niewyjaśnionych przyczyn wypięła się przyczepa, która uderzyła w jadące z tyłu cinquecento, kierowane przez 46?latkę. W wyniku zderzenia kobieta doznała lekkich obrażeń.

Dachowanie na poboczu
Prawdopodobnie nadmierna prędkość była powodem wypadku, do którego doszło 15 kwietnia, około godz. 15.00, w Dęborzeczce (gmina Poświętne). Kierująca oplem astrą 23?letnia Justyna B. w trakcie omijania wpadła w poślizg i zjechała na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kobieta doznała urazu twarzoczaszki i stłuczenia nadgarstka, a pasażer opla złamania nosa i innych urazów twarzy. Oboje przewieziono do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »