tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 20 marca, około godz. 7.40, na ul. Szkolnej w Poświętnem policjanci zatrzymali kierującego oplem corsą 29?letniego Tomasza W. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało, że miał 0,56 promila alkoholu w organizmie.
* 21 marca, kilka minut przed godz. 14.00, w Psarach (gmina Sławno) w ręce policji wpadł nietrzeźwy rowerzysta, 32?letni Paweł K. Wydmuchał 0,62 promila.
* Tego samego dnia, około godz. 15.30, w Parczówku (gmina Białaczów) zatrzymano kolejnego rowerzystę z promilami, 52?letniego Stanisława W. Badanie dało wynik 0,96 promila.
* Godzinę później w Skroninie (gmina Białaczów) funkcjonariusze wykluczyli z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego rowerzystę ? 57?letniego Mariana G., który miał 0,66 promila.
* 22 marca, około godz. 18.30, w Ogonowicach policja zatrzymała kierującego oplem vectrą 36?letniego Jacka A. Mężczyzna prowadził pomimo obowiązującego go sądowego zakazu, co więcej był pijany, miał 2,51 promila.
* 23 marca, kwadrans po godz. 11.00, w Opocznie z ruchu drogowego wykluczono nietrzeźwego kierowcę audi, 33?letniego Waldemara P. Badanie ujawniło u niego 1,16 promila.

Najechał na leżącego
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 21 marca, około godz. 19.30, w Modrzewiu (gmina Opoczno). Kierujący toyotą auris 63?latek, jadąc w bardzo trudnych warunkach zimowych, najechał na leżącego na jezdni 35?latka. Kierowca toyoty wezwał policję i pogotowie. Nieprzytomnego mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie mimo starań lekarzy zmarł. Trwa postępowanie mające wyjaśnić przyczyny wypadku.

Potrącił i uciekł
21 marca, w godzinach 1.00 ? 2.00, na drodze pomiędzy Zakrzowem a Skroniną (gmina Białaczów) nieznany kierujący samochodem potrącił idącego poboczem 49?latka. Mężczyzna doznał złamania i zwichnięcia nogi oraz ogólnych potłuczeń. Był nietrzeźwy, badanie wykazało, że miał 2,27 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia.

Ślisko!
Groźny wypadek wydarzył się 20 marca, około godz. 20.40, w Wójcinie. Kierujący mercedesem 23?letni Przemysław S. w wyjątkowo trudnych warunkach drogowych ? śliska nawierzchnia, mgła ? stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do rowu, po czym dachował. W wyniku wypadku obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń i otarć doznała młoda pasażerka mercedesa. Przewieziono ją do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Za szybko
19 marca, około godz. 18.30, w Brzuśni (gmina Opoczno) kierujący ciężarowym volvo 42?letni obywatel Rosji nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Dostał mandat.

Nie ustąpili
* 21 marca, około godz. 11.00, na ul. Kopernika w Opocznie nieznany kierujący prawdopodobnie bmw włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, 32?letniemu opocznianinowi, który zmuszony do gwałtownego hamowania przewrócił się i zwichnął nadgarstek. Sprawca zdarzenia odjechał.
* 22 marca, 10 minut przed godz. 18.00, w Wójcinie kierujący fordem mondeo 34?letni Marcin M. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z VW caravelle kierowanym prze 28?latka. Sprawca zapłaci mandat.

Uderzył i odjechał
21 marca, około godz. 13.00, w rejonie supermarketu przy ul. Biernackiego w Opocznie, nieznany kierujący audi uderzył w stojącego peugeota, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Pasażer kaskader
Nie wiadomo, co kierowało 20?letnim Piotrem K., pasażerem passata, który wyskoczył z jadącego auta. Wiadomo jednak, że ten nieprzemyślany wygłup ma poważne konsekwencje. Do zdarzenia doszło 24 marca, około godz. 19.00, na ul. Leśnej w Opocznie. Młody mężczyzna, po wyskoczeniu z auta, przeskoczył barierkę oddzielającą pas ruchu od nasypu wiaduktu, po czym ponownie pokonał barierkę i wbiegł na jezdnię wprost pod toyotę avensis kierowaną przez 28?latka. Z obrażeniami ciała przewieziono go na oddział chirurgiczny opoczyńskiego szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »