tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
Trzeba być wyjątkowo nieodpowiedzialnym, by w takich trudnych warunkach drogowych zasiadać za kierownicę w stanie upojenia alkoholowego. Ale - jak widać - takich osób nie brakuje wśród nas.
* 7 października o godz. 21.30 w Białaczowie funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego Zbigniewa S., który w stanie bardzo nietrzeźwym (3,40 promila) kierując oplem vectrą doprowadził do kolizji z fordem mondeo. Od sprawcy kolizji pobrana została dodatkowo krew do badań. Postępowanie w sprawie kierowania w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji prowadzi opoczyńska KPP.
* Dni są już bardzo krótkie, więc o godz. 18.00 jest już ciemno i naprawdę trudno jest dostrzec pieszych i rowerzystów poruszających się po zmroku. Niebezpieczeństwo rośnie jednak lawinowo, gdy wielu z nich porusza się nieoświetlonych i nietrzeźwych...
10 października, o godz. 18.00 w Radzicach Małych (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali 28-letniego rowerzystę, Dominika M. Mężczyzna wydmuchał w balonik aż 3,34 promila alkoholu.
* 12 października w Mniszkowie o godz. 15.00 kierowca fiata punto doprowadził do kolizji z renaultem laguną, kierowanym przez 38-letniego mężczyznę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyła na miejsce policja szybko ustaliła, kto kierował fiatem i dlaczego uciekł. Był to 68-letni Roman N. Nie miał ochoty na spotkanie ze stróżami prawa, bowiem był w stanie nietrzeźwym. W chwili zatrzymania miał 1,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Swoje niezadowolenie z faktu przybycia policjantów wyraził poprzez znieważanie funkcjonariusz. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Krewki mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia i znieważenie funkcjonariuszy w czasie wykonywania zadań służbowych. Trochę mu się nazbierało...

Potrącił dziecko
Dziesięcioletni Dawid chyba może mówić, że miał sporo szczęścia w tym nieszczęściu... Wieczorem 7 października, o godz. 18.10 wybiegł nagle na jezdnię z terenu posesji w Grębenicach (gm. Żarnów). Wpadł prosto na przejeżdżający samochód ciężarowy renault z naczepą. Chłopiec został uderzony kołem naczepy. Ułamek sekundy dzielił go od prawdziwego dramatu... Na skutek zdarzenia chłopiec doznał urazu głowy, barku i kolana oraz ogólnych potłuczeń. Został przetransportowany do szpitala w Bełchatowie.

Uszkodzili i odjechali
* 9 października około godz. 13.00 nieznany kierujący poruszający się niezidentyfikowanym samochodem uszkodził opla astrę, zaparkowanego w Opocznie przy ul. Biernackiego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwa postępowanie w tej sprawie.
* Tego samego dnia, około godz. 18.00 nieznany kierujący poruszający się niezidentyfikowanym pojazdem uszkodził zaparkowane w Opocznie przy ul. Kopernika BMW, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowana została 24-letnie kobieta.

Młodzieńcza fantazja
Wieczorem 9 października 16-letni Dariusz G. najwyraźniej się nudził, więc postanowił się trochę rozerwać. Bez pytania rodziców o zgodę wziął ich BMW i zaczął jeździć. A że jeszcze nie ma uprawnień ani umiejętności - skończył jazdę na ogrodzeniu posesji w Opocznie przy ul. Kasztanowej. Nie wiemy, jaka była reakcja rodziców, gdy zobaczyli efekty tej młodzieńczej fantazji. Ale możemy podejrzewać, że nie pochwalili synka.

Nie zabezpieczył
Rano 10 października w Grązowicach (gm. Sławno) doszło do uszkodzenia citroena berlingo 50-letniego mieszkańca Wieniawy. Stało się to z powodu braku odpowiedniego zabezpieczenia sypkiego ładunku, przewożonego przez tatrę, kierowaną przez 32-letniego Rafała S., którego ukarano mandatem.

Potrącił pieszą
Wieczorem 11 października w Brzustowcu (gm. Drzewica) kierujący audi 80 Przemysław S. potrącił 17-letnią Agnieszkę P., która nagle wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Dziewczyna doznała złamania stawu biodrowego oraz ogólnych potłuczeń. Kierowca był trzeźwy, od poszkodowanej pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Wymusił i odjechał
Dziś jeszcze nie wiemy, dlaczego w południe 12 października sprawca kolizji nie zatrzymał się po tym, jak z powodu wymuszenia pierwszeństwa doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 51-letniego opocznianina. Być może kierowca był nietrzeźwy albo nie miał uprawnień do kierowania? Do zdarzenia doszło w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej, gdzie było pełno ludzi - potencjalnych świadków, dzięki którym uda się szybko namierzyć drogowego pirata.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »