tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 23 sierpnia o godz. 18.00 w Grabowej (gm. Mniszków) policjanci zatrzymali 54?letniego rowerzystę, Krzysztofa K., który wybrał się na przejażdżkę pod wpływem alkoholu. Badanie ujawniło obecność 0,34 promila w wydychanym powietrzu.
* Tragiczne skutki mogłoby mieć zdarzenie, do jakiego doszło z całą pewnością na skutek nietrzeźwości 20?letniego kierowcy hyundai?a, gdyby nie przytomność umysłu innych uczestników pokazów samochodowych, które odbywały się 25 sierpnia, w Opocznie na pl. Targowym. Piotr D. wjechał w agregat prądotwórczy, wystawiony przez organizatorów pokazów. Kiedy 39?letni Czech zauważył zagrożenie, postanowił odebrać 20?latkowi kluczyki od samochodu. Sięgnął przez otwartą szybę, a w tym momencie pijany młodzieniec ruszył, ciągnąc za samochodem mieszkańca Pragi, co spowodowało u niego obrażenia ogólne. Gdy wreszcie udało się zatrzymać Piotra D. i poddano go badaniu alkosensorem, urządzenie ujawniło obecność 1,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swe czyny odpowie przed sądem.
* 26 sierpnia, o godz. 15.10 na jedną ze stacji paliw zajechał 35?letni Krzysztof S., kierujący daewoo nubirą. Mężczyzna zatankował pojazd za ok. 100 zł i odjechał z pominięciem kasy. Daleko się nie oddalił, bo został ujęty przez patrol policji. I dopiero wtedy okazało się, że ów pan ma więcej kłopotów, niż tylko niezapłacony rachunek. Badanie ujawniło obecność 0,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a na dodatek jechał bez uprawnień. Jego dalszą edukacją zajmie się już sąd.
* 27 sierpnia, o godz. 7.30 w Opocznie na ul. 17 Stycznia funkcjonariusze policji zatrzymali 35?letniego Zdzisława P., kierującego oplem combo. Badanie ujawniło obecność 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 5.35 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został 25?letni Paweł D., kierujący audi. Mężczyzna wydmuchał 0,48 promila alkoholu.
* Niespełna trzy godziny później w Opocznie na ul. Inowłodzkiej zatrzymany został tomaszowianin, 46?letni Włodzimierz M. Kierowca VW golfa wydmuchał 0,74 promila alkoholu.
* 28 sierpnia, o godz. 20.00 w Skórkowicach (gm. Żarnów) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów: 49?letniego Zbigniewa W. i 60?letniego Tadeusza Z. Badanie ujawniło u pierwszego 1,43 promila, u drugiego zaś 2,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Stoczył się
22 sierpnia, około godz. 10.00 w Opocznie u zbiegu ulic Biernackiego i Kopernika 37?letni właściciel seata altea nie zabezpieczył pojazdu, w wyniku czego ten się stoczył i uderzył w citroena berlingo. Sprawca kolizji, Grzegorz P., został ukarany mandatem.

Pech
O pechu może mówić 32?letni właściciel mazdy, który pojawił się 24 sierpnia, około godz. 16.50 w Tomaszówku (gm. Sławno) tuż za samochodem ciężarowym volvo, kierowanym przez 35?latka. W naczepie tego wozu wcześniej przewożona była masa bitumiczna, która oblepiła brzegi pojazdu. Najwyraźniej nikt nie zwrócił na to uwagi i nie oczyścił naczepy, a ta pod wpływem drgań w trakcie jazdy, zaczęła gubić twarde kawałki. Jeden z nich spadł na przednią szybę mazdy, uszkadzając ją. Kierowca volvo za swą niedbałość został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj?
* 25 sierpnia, o godz. 9.50 w Opocznie na ul. Skłodowskiej?Curie kierujący fordem mondeo 24?letni Adrian P. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania pojazdu i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym VW passatem. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 17.00 w Opocznie na ul. Kossaka kierujący daewoo lanosem 19?letni Robert Ch. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania pojazdu i uderzył w zaparkowaną kię, za co został ukarany mandatem.

Za szybko
Jak się okazuje, nie tylko Polacy lekceważą sobie przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. 25 sierpnia, o godz. 6.50 w Wólce Karwickiej (gm. Opoczno) 32?letni obywatel Bułgarii kierujący oplem vectra, nie dostosował prędkości do istniejących warunków stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Został za to ukarany mandatem.

Nieprawidłowo
25 sierpnia, o godz. 22.40 w Opocznie, na ul. Perzyńskiego kierujący VW passatem 54?letni Waldemar R. nieprawidłowo zmieniał pas ruchu i doprowadził do zderzenia z mazdą, kierowaną przez 22?latka. Policjanci wręczyli mu za to mandat.

Nie ustąpili
* 26 sierpnia, około godz. 12.00 w Mniszkowie na ul. Hubala 55?letni Jan P., kierujący VW golfem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 19?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 27 sierpnia, o godz. 10.40 w Mniszkowie kierujący citroenem berlingo 38?letni Paweł S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem megane, kierowanym przez 53?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 12.30 w Drzewicy, na ul. Kolejowej 28?letni Łukasz G., kierujący VW candy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem megane, kierowanym przez 32?letnią kobietę. Mężczyzna otrzymał mandat.

Współwina
26 sierpnia, o godz. 7.40 w Kłopotowie (gm. Paradyż) na drodze K?74 dwoje kierowców narobiło sobie trochę kłopotów? Kierujący daewoo lanosem 51?letni Józef P. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z peugeotem, kierowanym przez 40?letnią Małgorzatę R., która (choć była stroną poszkodowaną) też miała swój udział w kolizji, ponieważ nie zasygnalizowała prawidłowo zamiaru skrętu. Oboje zostali ukarani mandatami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »