tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Tydzień Młodzieży w Łodzi

 

W ostatni weekend maja w Łodzi odbędą się wojewódzkie obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Młodzi mieszkańcy regionu, osoby pracujące z młodzieżą oraz przedstawiciele władz lokalnych, którzy chcą wziąć udział w planowanych konferencjach i warsztatach, mogą się zgłaszać do 12 maja.
Europejski Tydzień Młodzieży w naszym województwie potrwa trzy dni ? od piątku, 24 maja, do niedzieli, 26 maja. Imprezę organizuje Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO. W jej ramach odbędzie się szereg działań, spotkań, warsztatów, wystąpień ekspertów, podczas których młodzi, poprzez rozmowę i dobrą zabawę, będą wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Organizatorzy zapowiadają, że rozmowy o poważnych sprawach prowadzone będą całkiem serio, ale na luzie, profesjonalnie i przystępnie. Ponadto pokrywają koszty zakwaterowania osobom spoza Łodzi oraz wyżywienia wszystkich uczestników.
Obchody rozpocznie w piątek, 24 maja konferencja z udziałem ekspertów edukacji szkolnej i pozaformalnej, Urzędu Miasta Łodzi, aktywnych liderów. Tematem panelu będą narzędzia i metody wspierające uczestnictwo młodzieży na poziomie spraw lokalnych. Na wieczór zaplanowano kolację, rozmowy i nieco edukacji. Drugiego dnia, w sobotę, uczestnicy obchodów pracować będą na wybranym warsztacie zakładającym poznawanie narzędzi pracy z młodzieżą, stosowanych na polu lokalnym i międzynarodowym oraz skutecznych środków do włączania jej w proces tworzenia i realizacji swoich pomysłów. W ich ramach przygotowane zostaną rekomendacje ? jak systemowo wspierać system pracy z młodzieżą. Tego dnia odbędzie się również spotkanie w Przestrzeni Kultury Alternatywnej (przestrzeń tańca, muzyki, dobrej energii). Opracowane rekomendacje oraz filmy o uczestnictwie młodzieży zaprezentowane zostaną w niedzielę, podczas podsumowania obchodów, na którym uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału.
Do udziału w Łódzkim Tygodniu Młodzieży zgłaszać się mogą osoby młode, w wieku od 16 do 30 lat, osoby pracujące z młodzieżą w szkołach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, przedstawiciele władz lokalnych wspierający inicjatywy młodzieży w swoim regionie oraz przedstawiciele młodzieżowych rad miasta. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje na temat obchodów są dostępne na stronie www.zmieniaj.org.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »