tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Twórczyni u przedszkolaków

 
W Przedszkolu nr 2 kultywują tradycje regionu

Nie tak dawno dzieci z Przedszkola nr 2 gościły w Muzeum Regionalnym. Przedszkolaki z grupy Kubusia Puchatka wraz z wychowawczynią Ewą Zawadą uczestniczyły w pokazie drewnianych zabawek, oglądały także piękne wystawy stałe - nieodzownie związane z naszą opoczyńską kulturą.
Niejako kontynuację tych działań stanowiło spotkanie z twórczynią ludową oraz kiermasz wytworów wielkanocnych. Po raz kolejny przedszkole odwiedziła Gabriela Rzepka, która tym razem zaprezentowała dzieciom sztukę robienia palemek. Rok temu demonstrowała wykonywanie kraszanek. - Chcemy przybliżyć dzieciom każdy rodzaj obrzędowo-zdobniczy naszego regionu - przyznaje dyrektorka Przedszkola nr 2 Alicja Jurek.
Wiedza i umiejętności nabyte podczas spotkania pozwoliły dzieciom wykonać piękne palmy. Ozdoby powstałe z pomocą wychowawczyń trafiły na kiermasz wielkanocny zorganizowany w przedszkolu. Przed nadchodzącymi świętami rodzice i najbliżsi mogli zaopatrzyć się w oryginalne wytwory rękodzieła ludowego.
- Spotkania z twórcami - nie tylko ludowymi - wpisane są na stałe w kalendarz naszego życia przedszkolnego - dodała na zakończenie dyrektorka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »