tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Turniej w "Brzechwie"

 
We wtorek, 12 marca, w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy odbył się jedenasty Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogólnej przeznaczony dla uczniów gimnazjum z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Jego organizatorkami były nauczycielki Małgorzata Adamczyk, Jolanta Jobczyk, Ewa Krakała oraz Elżbieta Kossak?Lasota

Konkurs miał charakter integracyjny, sprzyjał nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu pozytywnych relacji środowisk szkolnych z powiatu oraz województwa. Uczniowie mieli możliwość poznania nowych osób oraz sprawdzenia swoich kompetencji szkolnych.
Do rywalizacji przystąpiły drużyny składające się z trzech osób z czterech szkół, wśród których znalazły się gimnazja z Żarnowa, ZSS nr 3, SOS z Piotrkowa Trybunalskiego oraz ZS im. Jana Brzechwy. Test składał się z dwóch części, z pytań z języka polskiego, historii, biologii, geografii i matematyki oraz z języka angielskiego. Suma punktów zebranych łącznie pozwoliła na wyłonienie zwycięzców spotkania, którzy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.
W XI Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogólnej zwyciężyli gospodarze, czyli uczniowie z ZS im. Jana Brzechwy. Drugie miejsce zajęli piotrkowianie, a na trzeciej pozycji uplasowali się gimnazjaliści z "trójki".


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »