"Trójka" w finale krajowym

Coca-Cola Cup 2011

Reprezentacja Gimnazjum nr 3 na rozgrzewce

"Do boju trójko" , "Kolor czerwony to kolor niezwyciężony", "Trójka wygrywa i rywali się pozbywa" - takimi okrzykami część uczniów ZSS nr 3 dopingowała gimnazjalną reprezentację dziewcząt w piłce nożnej w półfinale turnieju Coca?Cola Cup 2011. Mecz o wejście do finału krajowego został rozegrany 7 czerwca w Łopusznie. Przeciwniczkami opocznianek były reprezentantki miejscowego gimnazjum.
W skład drużyny, której trenerem jest Piotr Nasulewicz wchodzą: Milena Pijet, Sylwia Michałowicz, Aleksandra Zawada, Marlena Baran, Daria Dąbrowska, Joanna Sieczkarek, Joanna Dulnikiewicz, Klaudia Wójcik, Inga Stanek oraz Marika Kałkowska.
?Miśki? z Gimnazjum nr 3 wygrały 4:2, jednak nie obyło się bez drobnych problemów. W pierwszej połowie nasze dziewczyny nie radziły sobie zbyt dobrze i przegrywały 0:2. ?Nic się nie stało? krzyczeli kibice i prawdopodobnie dzięki temu zmotywowały zawodniczki Piotra Nasulewicza do lepszej gry. W drugiej połowie dziewczyny pokazały, na co je stać. Po dwóch fenomenalnych bramkach zdobytych przez Darię Dąbrowską kibice skakali z radości. Kolejna akcja zakończyła się pięknym strzałem Sylwii Michałowicz. Ostatnią bramkę, już w końcowych minutach meczu, zdobyła Aleksandra Zawada. Ostatecznie dziewczyny z ?trójki? pokonały reprezentację gimnazjum z Łopuszna, która po meczu nie kryła swojego niezadowolenia.
Opuszczając boisko kibice wygranej drużyny krzyczeli ?Tak się bawi i wygrywa Opoczno? oraz głośne ?Dziękujemy?. Po meczu wszyscy uczniowie wraz z opiekunkami ? Małgorzatą Piotrowską, Dominiką Kot oraz dyrektorką szkoły Anetą Tokarską ? udali się na poczęstunek, gdzie przy szampanie, oczywiście bezalkoholowym, świętowali zwycięstwo.
Wyjazd był doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia i spędzenia wolnego czasu oraz nietypową nauką, jak w dobie pseudokibiców kulturalnie wspierać swoją drużynę, nie zapominając o sportowej rywalizacji.
Dzięki wygranej ?Miśki? zakwalifikowały się do finału Coca?Cola Cup 2011, który zostanie rozegrany 18 i 19 czerwca w Legionowie.