tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Trzymamy kciuki za piłkarki z „trójki”

 
Przed nami wielki finał turnieju Coca–Cola Cup 2010Radość dziewcząt z ZSS nr 3 po zwycięstwie w krajowym półfinale


W niedzielę, 12 września na nowo otwartym stadionie miejskim w Sulejówku rozegrany zostanie finał największego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży – Coca–Cola Cup 2010. Po czterech miesiącach rywalizacji na poziomie lokalnym, wojewódzkim i krajowym poznamy najlepsze gimnazjalne drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.
W tegorocznych rozgrywkach turnieju Coca–Cola Cup udział wzięło 3256 drużyn z całej Polski. Warto podkreślić niezwykłe zainteresowanie ze strony dziewcząt – w stworzonej dla nich po raz pierwszy oddzielnej kategorii rywalizowało aż 1106 drużyn.
Wśród chłopców rywalizować będą reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Lubinie, Gimnazjum nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Gimnazjum nr 3 w Poznaniu (obrońcy tytułu), Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie oraz Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie.
Nas jednak bardziej interesować będzie turniej dziewcząt. W tej kategorii do rywalizacji przystąpią uczennice Gimnazjum nr 3 w Opocznie. Podopieczne trenera Piotra Nasulewicza będą rywalizować z drużynami Gimnazjum w Starym Zamościu, Gimnazjum nr 6 w Koninie i Gimnazjum nr 144 w Warszawie. Za dziewczęta z „trójki” trzymamy kciuki.
Miejsce tegorocznego finału nie jest przypadkowe – finał Coca–Cola Cup 2010 będzie częścią uroczystości otwierających stadion miejski w Sulejówku po jego całkowitej przebudowie. Obiekt otrzymał oficjalny certyfikat UEFA i będzie pierwszą tego typu bazą treningową dla reprezentacji narodowych podczas EURO 2012.
Na imprezie przewidziano wiele atrakcji dla kibiców. Oprócz śledzenia rozgrywek piłkarskich, będzie można wziąć udział, m.in. w wyścigu na wioślarskich ergometrach prowadzonym przez brązowego medalistę olimpijskiego z Barcelony – Kajetana Broniewskiego, pokazie judo w wykonaniu grupy Pawła Nastuli oraz obejrzeć mecz organizatorów i przedstawicieli władz Sulejówka przeciwko drużynie gwiazd Legii Warszawa. Mecze turnieju finałowego będzie komentować para trenerska – Jerzy Engel i Michał Globisz.
Po raz pierwszy w tym roku rozgrywki finałowe Coca–Cola Cup będą na żywo transmitowane w Internecie. Mecze najlepszych tegorocznych drużyn będzie można obejrzeć na stronie turnieju pod adresem www.cocacolacup.pl oraz na portalu www.sport.pl. Zmagania młodych piłkarzy rejestrować będą cztery kamery, dzięki czemu użytkownicy bedą mieli mozliwość przełączania obrazów i śledzenia kilku meczów jednocześnie.
Turniej Coca–Cola Cup 2010 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy. Więcej informacji o rozgrywkach, nowościach i zespołach można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym turnieju pod adresem: www.cocacolacup.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »