Trzydzieści medali lekkoatletów

Młodzi lekkoatleci z naszego powiatu dominują w wojewódzkie łódzkim

11 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się mistrzostwa województwa LZS szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach świetnie spisali się zawodnicy z naszego powiatu.
W kategorii szkół gimnazjalnych zdobyli 8 medali. Złote krążki wywalczyli: Jagoda Nojek (Gimnazjum w Mniszkowie) w biegu na 60 m (czas 8,38 s) i w skoku w dal (wynik 4,87 m), Sławomir Kuc (ZSPryw.) w biegu na 1000 m (2,44,12) oraz sztafeta w składzie: Joanna Wiączek, Klaudia Kuśmierska, Olga Wujek i Jagoda Nojek (Mniszków) 4x200 m (1,57,94).
Srebrny medal wywalczyła Olga Wujek (Mniszków) w skoku w dal (4,42 m). Brąz zdobyli: Olga Wujek (Mniszków) w biegu na 200 m (29,36 s), Marcin Karbownik (Mroczków) w skoku w dal (5,39 m), Konrad Majchrzak, Jacek Krawczyk, Konrad Czerczak i Patryk Nojek (Mniszków) w sztafecie 4x200 m (1,43,49).
W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych powiat opoczyński reprezentowali zawodnicy UMLKS Pegaz Opoczno działającego przy Zespole Szkół Prywatnych. Nasi lekkoatleci wywalczyli 22 medale.

Złote medale zdobyli:
Paulina Ogórek w biegu na 60 m (8,51 s)
Paulina Ogórek w biegu na 200 m (28,74 s)
Alicja Leśniewska w biegu na 800 m (2,39,43)
Anna Suchodolska w skoku wzwyż (150 cm)
Klaudia Korpas w skoku w dal (4,49 m)
Izabela Kępska w trójskoku (9,75 m)
Inga Wszelaka, Sylwia Wysok, Klaudia Korpas i Paulina Ogórek w sztafecie 4x200 m (1,57,95)
Damian Stępniewski w biegu na 60 m (7,47 s)
Damian Stępniewski w biegu na 200 m (23,52 s)
Marcin Filipczak w biegu na 1500 m (4,22,97)
Daniel Wlazło w pchnięciu kulą (12,19 m)
Kacper Adamczyk, Piotr Strąk, Jakub Strzechowski i Damian Stępniewski w sztafecie 4x200 m (2,37,39)