tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Trzy zadania, dwie firmy

 
Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie remontu infrastruktury wodno?kanalizacyjnej. Inwestycja składa się z trzech zadańNowy system telemetryczny obejmie 25 przepompowni


Pierwszą częścią jest remont dwóch żelbetowych zbiorników na czystą wodę o pojemności 500 m3 każdy, zlokalizowanych na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Drzewicy. Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji ?Piomel? w Piotrkowie Trybunalskim, które zostało zwycięzcą przetargu, oferując cenę 184.446,24 zł.
Firma jest w Drzewicy dobrze znana. Przed dziesięciu laty była głównym wykonawcą inwestycji mającej na celu przywrócenie retencji powodziowej na zbiorniku, a w 2006 roku wybudowała kładkę przez Drzewiczkę w Dąbrówce.
Teraz jej zadaniem będzie oczyszczenie ścian, stropu, słupa i dna metodą strumieniowo?ścierną, zabezpieczenie antykorozyjne i reprofilację (odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu) otuliny zbrojenia płyty stropowej, gruntowanie, szpachlowanie i zabezpieczenie powłokami ochronnymi powierzchni wewnętrznej, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych, wymiana pokrycia dachu komory wejściowej wraz z wymianą obróbek blacharskich oraz odnowienie tynków wewnętrznych i elewacji komory wejściowej.
Podobny zakres robót przewidziano w ramach drugiej części inwestycji ? modernizacji żelbetowego zbiornika na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Słowackiego. Remontowi zostanie poddany reaktor wielofunkcyjny ?hydrocentrum?, znajdujący się w południowej części działki. Wykonawcą zadania również został piotrkowski ?Piomel?. Spółka oszacowała koszty na 659.409,75 zł.
Inny podmiot wygrał przetarg na rozbudowę radiowej sieci telemetrycznej, monitoringu i sterowania wytypowanych przepompowni wraz z oczyszczalnią ścieków. Zadanie wykona Biuro Techniczno?Handlowe ?Bartosz? z Kielc, które zaproponowało najniższą ceną ? 526.165,71 zł.
Nowym systemem zostanie objętych 25 przepompowni. Zakres rzeczowy zakłada ponadto wymianę pomp w pompowni przy ul. Słowackiego oraz montaż filtrów antyodorowych w trzech przepompowniach.
Łączne nakłady na inwestycję wyniosą 1.370.021 zł, a więc o ponad 300 tys. zł mniej niż pierwotnie zakładano. Gminny projekt wesprze Unia Europejska. 75% kosztów kwalifikowanych pokryją środki przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.
Zgodnie z zapisami przetargu, firmy powinny wykonać swoje zadania do 31 października.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »