tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Trzy w jednym

 

Tłusty czwartek, Dzień Kobiet i ostatki – to trzy okazje do świętowania, których daty zbiegły się w kalendarzu, a które postanowiły uczcić panie z KGW z terenu gm. Sławno.
Można było – co prawda – zorganizować trzy różne spotkania, ale po co? Nikt, a szczególnie kobiety, nie ma na to czasu. Dlatego bardzo dobrym pomysłem było zorganizowanie jednej imprezy, za to z bogatym programem i z udziałem wielu pań (choć nie tylko!).
Taką łączoną imprezę zorganizowała w czwartek, 3 marca, Gminna Rada KGW w Sławnie, samorząd gminy i Gminny Ośrodek Kultury. Spotkanie zorganizowane zostało w Domu Ludowym w Kunicach i (jak zwykle) było bardzo atrakcyjne. Panie z osiemnastu kół, działających na terenie gminy, przygotowały tradycyjne dania nawiązujące do tłustego czwartku i ostatków. Zadbały też o strawę duchową. Jak zwykle gościnne, zaprosiły wielu gości, m.in. wicemarszałka Artura Bagieńskiego i samorządowców gminnych, honorową przewodniczącą rejonową KGW Barbarę Rytych, powiatową przewodniczącą Teresę Gwiazdę, przewodniczącą KGW z gm. Opoczno Annę Orłowską oraz przedstawicielki zaprzyjaźnionego koła z gm. Wolbórz.
Gości przywitali wspólnie gospodarze, tj. przewodnicząca KGW gm. Sławno Maria Śmiechowska oraz wójt Tadeusz Wojciechowski. Złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i zachęcili do wspólnej zabawy, którą rozpoczął występ dziecięcego zespołu folklorystycznego "Kuniczanka". Skrzyły się dowcipem programy przygotowane przez kolejne zespoły: KGW z Kunic, "Niebowianki" z Wincentynowa oraz KGW Psary– Dąbrowa, a do wspólnego tańcowania zachęciła kapela Edwarda Rogowskiego. Nowe, ułożone prawie w ostatniej chwili teksty piosenek, choć czasami nieco uszczypliwe, to jednak bardzo wesołe, wprawiły zgromadzonych w bardzo dobry humor.
O tym, że panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gm. Sławno potrafią doskonale współpracować oraz bawić była okazja przekonać się już wiele razy. Ta zabawa to potwierdziła. I choć z żalem – to jednak trzeba było ją zakończyć o północy. Rano przecież trzeba było rozpocząć normalny, roboczy dzień. Jak to kobiety – przede wszystkim obowiązki i rodzina…


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »