Trzy medale biegaczy Pegaza

Biegi przełajowe

22 marca w Końskich zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych, objęte punktacją współzawodnictwa dzieci i młodzieży Polskiej Federacji Sportu. Do rywalizacji przystąpili biegacze z województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy UMLKS Pegaz Opoczno.
W biegu na 2 km zwyciężył reprezentant Pegaza Bartłomiej Świątek. Miejsce 13. zajął Łukasz Wilk.
W rywalizacji dziewcząt na dystansie 1,5 km wygrała Paulina Witek z UKS Żaczek Połaniec. Trzecie miejsce zajęła opocznianka Dagmara Olczak, a czwarta była Daria Leśniewska. Kolejne biegaczki Pegaza zajmowały dalsze, niepunktowane miejsca. Faustyna Kędziora była 18. a Paulina Tarnawska 19.
W biegu na 2,5 km bardzo dobrze spisała się biegaczka Pegaza Łucja Wiktorowicz, plasując się na drugim miejscu. Zwyciężyła Kinga Królik z Pabianic. Punkty dla Pegaza zdobyły jeszcze na tym dystansie dziewiąta Anita Jędrasik i czternasta Beata Cieśielska.