tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Trzecioklasiści pisali

 
We wtorek, 21 maja uczniowie trzecich klas szkół podstawowych wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów OBUT. Udział placówek w badaniu jest dobrowolny, a przedsięwzięcie ma charakter wyłącznie badawczy


Podstawowym celem badania jest umożliwienie szkołom otrzymania dodatkowych informacji o poziomie wiadomości i umiejętności posiadanych przez ich uczniów kończących klasę trzecią oraz materiałów mogących stać się podstawą do refleksji nad sposobem funkcjonowania szkoły i sposobami doskonalenia jej codziennej praktyki. Badanie ma pomóc w określeniu, czy to, co potrafią uczniowie jest rzeczywiście związane z celami, które szkoła powinna i chce osiągać, a także w ujawnieniu, jakie możliwości dzieci nie są wciąż przez szkołę dostatecznie wykorzystywane.
Służyć temu mają testy z języka polskiego i matematyki, sprawdzające umiejętności określone w podstawie programowej, ale nie tylko. W testach komisja uwzględniła także zadania dla szkół podstawowych, polegające m.in. na dochodzeniu przez uczniów do rozumienia, a nie tylko pamięciowego opanowania treści, rozwiązywania problemów w sposób twórczy, czy też wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.
Prace dziewięciolatków sprawdzą przeprowadzający testy wychowawcy, którzy następnie wprowadzą informację do programu internetowego. W ciągu kilku dni otrzymają informację zwrotną o wynikach punktowych uczniów danej klasy. Tuż przed wakacjami wyniki szkół, które wzięły udział w badaniu, zostaną zaprezentowane na tle wyników ogólnopolskich.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »