tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Trwają zgłoszenia orlików

 
IV Turniej Orlika o puchar premiera Donalda Tuska

Ruszyły przygotowania do IV Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. Impreza stanowi największy w Polsce turniej piłkarski dla amatorskich drużyn dziewcząt i chłopców. W ubiegłorocznej edycji turnieju w eliminacjach rozgrywanych na ponad 1200 orlikach wzięło udział ok. 150 tysięcy dziewcząt i chłopców z blisko 16 tysięcy drużyn. Od 2010 roku w turnieju grało ponad 360 tys. dzieci.
Tradycyjnie rozgrywki będą organizowane oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:
* 10?11 lat (roczniki 2002?2003)
* 12?13 lat (roczniki 2000?2001)
IV Turniej Orlika rozpocznie się 1 września a zakończy 12 października wielkim finałem w Warszawie. Będzie rozgrywany na czterech szczeblach:
* 1?18 września ? eliminacje gminne na orlikach
* 20?25 września ? eliminacje wojewódzkie
* 30 września ? 6 października ? finały wojewódzkie
* 9?1 października ? finał ogólnopolski w Warszawie
W turnieju mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny uczniowskich klubów sportowych, drużyny reprezentujące zgłoszony orlik (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie) jak również tzw. dzikie drużyny (zorganizowane, z dorosłym opiekunem, spełniające kryteria wiekowe).
Udział orlików w organizacji IV Turnieju Orlika polegać będzie na przeprowadzeniu na swoim terenie lokalnych turniejów w eliminacjach gminnych w celu wyłonienia najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała daną gminę/miejscowość i orlika w dalszych rozgrywkach. Animatorzy/organizatorzy turniejów eliminacyjnych otrzymają dofinansowanie kosztów organizacji turniejów oraz koszulki dla wszystkich uczestników.
Zgłoszenie orlika do udziału w IV edycji turnieju następuje wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go przez stronę internetową www.turniejorlika.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.turniejorlika.pl w zakładce "Zgłaszam orlika".
Jednak ze względów organizacyjnych oraz budżetowych organizatorzy chcą wcześniej zaplanować liczbę turniejów eliminacyjnych na orlikach oraz koszulek dla uczestników. Dlatego w tej edycji akcję informacyjną i promocyjną adresowaną do animatorów rozpoczęli wcześniej i do 20 maja czekali na wstępne zgłoszenia orlików.
W zgłoszeniu należało podać przewidywaną liczbę drużyn i dzieci, które zagrają w eliminacjach. Dla wszystkich, którzy przysłali wstępne zgłoszenia, będą wysłane pakiety promocyjne (plakaty i informatory dla szkół).
W kolejnym kroku organizatorzy proszą o przesłanie mailem na adres turniejorlika@szs.pl do 30 czerwca ewentualnej korekty zgłoszenia, podając w korekcie adres orlika oraz opis zmiany (nową, zaktualizowana liczbę drużyn i dzieci plus ewentualne inne zmiany). Jeśli organizatorzy nie otrzymają żadnych zmian, przyjmą wstępne zgłoszenie jako ostateczne.
Ważne! Zgłoszenia orlików będą przyjmowane do 30 czerwca ? bez względu na to, czy ktoś wysłał zgłoszenie wstępne czy też nie.
Szczegółowe informacje na temat turnieju i udziału można znaleźć na stronach internetowych www.turniejorlika.pl i www.szs.pl.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »