tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Tradycyjne, krzczonowskie

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Tradycją Szkoły Podstawowej w Krzczonowie jest przygotowywanie i wystawianie jasełek. W tym roku podtrzymując tę właśnie tradycję 21 grudnia zostały wystawione jasełka, na które przybyli licznie zaproszeni goście, w tym proboszcz Adam Płuciennik, przedstawiciele władz samorządowych, rodzice i najbliżsi.
Nim jednak wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie Joanna Tomaszewska, Anna Jakubczyk i Marta Sobolewska, przygotowały scenariusz, opracowały projekt dekoracji oraz dokonały wyboru kolęd i pastorałek. Następnie były próby, przygotowywanie dekoracji i niewielkie poprawki strojów przygotowanych przez rodziców. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem, gwiazdą betlejemską i Jezusem na sianku.
Korytarz oraz sala, na której po przedstawieniu odbyła się wigilia, nabrały świątecznego uroku, a wszystko dzięki zaangażowaniu nauczycieli. Nakryte stoły, na których pojawiły się stroiki ze świeżych gałązek świerkowych, między którymi migotały ozdoby i płomyki palących się świec, podkreślały osobliwość tego dnia.
Rodzice też mieli swój wkład w przygotowanie tej uroczystości. Dzięki ich pracy został przygotowany prawdziwie wigilijny stół. Były tradycyjne potrawy: różnego rodzaju ryby, barszcz, pierogi z grzybami i wiele przeróżnych sałatek. Dzieci zaangażowały się emocjonalnie w przygotowanie tej uroczystości. Kilka dni wcześniej zaprosiły swoich najbliższych na to spotkanie.
O godzinie 11.00 dzieci w pięknych strojach wystawiły jasełka. Wszystkie dzieci swoje role odegrały w sposób profesjonalny, jak prawdziwi aktorzy. Wiele wzruszeń dostarczyły śpiewane kolędy i pastorałki, które podkreśliły wyjątkowość tego spotkania.
Po przedstawieniu, w którym brali udział uczniowie klas 1–6, ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Jury nie miało łatwego zadania z wyborem tej jednej, najpiękniejszej, dlatego uhonorowano wszystkich dziesięciu twórców, pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Fundatorami słodkości była Rada Rodziców, za co serdecznie w imieniu pomysłodawców tego konkursu podziękowania złożyła dyrektorka Leokadia Sobolewska.
Sądząc po nastrojach wszystkich uczestników tego przedświątecznego spotkania, warto było podjąć trud, by wszyscy razem mogli przeżywać te magiczne chwile. Z pewnością na długo pozostaną one w pamięci gości i organizatorów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »