tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 To nie tylko święto młodych

 

14 lutego – walentynki

14 lutego, w Dniu Zakochanych potocznie zwanym walentynkami w Domu Kultury w Żarnowie spotkali się członkowie Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Program spotkania składał się z dwóch części: pierwszej, walentynkowej oraz drugiej stanowiącej prezentację książki pt. „Wspomnienia” Krzysztofa Grochulskiego, rodaka ziemi żarnowskiej. Prowadząca spotkanie prezeska klubu Urszula Aleksandrowicz podała krótką historię święta walentynkowego i związane z nim zwyczaje m.in. pisanie liścików od serca, wręczanie drobnych upominków itp. Młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem Zofii Otwinowskiej przygotowała piękne czerwone szkatułki z niespodziankami w środku. Zarząd klubu podarował drobne upominki w kształcie serca wszystkim obecnym na sali: seniorom, gościom i młodzieży, chcąc podkreślić więź, jaka łączy nas wszystkich a rozdane serduszka mają symbolizować właściwości człowieka takie, jak charakter, usposobienie i skłonności. Należą do nich m.in. dobroć, serdeczność, szczerość, czułość, współczucie, życzliwość, tkliwość i miłość.
Tomkowi Borończykowi, młodemu wspaniałemu człowiekowi, przyjacielowi seniorów i jego uroczej żonie Jagodzie odśpiewano „Sto lat” z okazji uroczystości ślubnej, która odbyła się 29 stycznia. Oprócz upominków, które wszyscy otrzymali, wręczono im laurkę ślubną z podpisami seniorów, a to dlatego, że ten młody człowiek służy pomocą seniorom cały czas od chwili założenia klubu po dzień dzisiejszy.
Na uroczystość walentynkową seniorów dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza pod kierunkiem Emilii Zelgi przygotowały dekorację i program artystyczny „Był taki kwiat”.
Część drugą spotkania stanowiła prelekcja Krzysztofa Grochulskiego na temat książki pt. „Wspomnienia”, którą rozpoczął jego ojciec a on ją dokończył i wydał.
Po zakończeniu prezentacji, w podziękowaniu opiekunom, młodzieży i autorowi książki wręczono słodkości w kształcie serc i zaproszono wszystkich do stołów. W trakcie wspólnego biesiadowania seniorzy pokazali, że nie tylko potrafią świetnie działać, ale i wspaniale się bawić. Tańce i śpiewy, którym nie było końca udowodniły, że mimo wieku duchem są zawsze młodzi. Pozytywne emocje, wspaniałe pamiątki po tym pięknym dniu walentynkowym pozostaną w pamięci na długo u wszystkich uczestniczących.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »