tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Testowali nową trasę

 
Pierwsze otwarte mistrzostwa gminy Sławno w kolarstwie przełajowymTrasa przebiegała obok boiska


W niedzielę, 29 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie odbyły się pierwsze otwarte mistrzostwa gminy Sławno w kolarstwie przełajowym. Trasa wyścigu wytyczona była wokół boiska i na terenach przyległych do GOK-u. Kolarze ścigali się na rundach o długości 2 kilometrów. Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Kolarski LUKS Sławno. Współorganizatorami Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi i Gmina Sławno.
Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci kolarstwa - żacy. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Emilia Jędrzejczyk przed Adrianną Siniarską i Aleksandrą Kłobucką - wszystkie są zawodniczkami LUKS Sławno. W gronie chłopców rywalizację wygrał Robert Caban z LKK LUKS Sławno. Na kolejnych miejscach uplasowali się Wiktor Siniarski i Adam Krzanowski z LUKS Sławno.
W wyścigu młodziczek zwyciężyła Justyna Mieszczankowska przed Agatą Ziółkowską i Aleksandrą Skowrońską.
W rywalizacji młodzików najszybciej trasę wyścigu pokonał Dominik Kłobucki, drugi był Marceli Bogusławski, trzeci Michał Kalinowski, czwarty Kamil Wróbel, piąty Kamil Nagiel, szósty Szymon Wiktorowicz.
W wyścigu juniorek wygrała Marta Turoboś przed Agnieszką Rek, Barbarą Stanisławiak, Marią Ziółkowską i Pauliną Rybińską.
Rywalizację w wyścigu juniorów wygrał Szymon Białas przed Maksymilianem Jędrzejczykiem i Mateuszem Laszczykiem.
W tegorocznym wyścigu kolarze ze Sławna rywalizowali pomiędzy sobą. Za rok na tej samej trasie organizatorzy planują przeprowadzić wyścigi ogólnopolskie.
Pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe najlepszym wręczyli zastępca wójta Stanisław Ścierwicki oraz radna Danuta Bogusławska.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »