tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Tenisowy turniej miast

 
Popularyzacja tenisa stołowego wśród mieszkańców OpocznaKamil Kowalczyk (4. miejsce), Mariusz Soduła (3. miejsce), Ernest Duda (2. miejsce), Emil Kmita (1. miejsce) oraz wiceburmistrz Janusz Macierzyński i organizator Dariusz Lewandowski


W niedzielę, 27 czerwca w hali sportowej ZSO rozegrano otwarty turniej tenisa stołowego wchodzący w skład imprez towarzyszących Dniom Opoczna. Imprezę zorganizowali Dariusz Lewandowski i Ernest Duda, a patronat sprawował burmistrz Opoczna. Do zawodów zgłosiło się 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Do fazy półfinałowej awans mogło uzyskać dwóch najlepszych tenisistów z grupy.
Z grupy A awans do półfinałów uzyskali Kamil Kowalczyk (Bielowice) oraz Mariusz Soduła (Prymusowa Wola). Zawodnicy ci przegrali tylko po jednym spotkaniu. Z pierwszego miejsca wyszedł Kamil, który posiadał korzystniejszy bilans punktowy. W grupie B awans uzyskali Ernest Duda (Opoczno) – wygrał wszystkie mecze – oraz Emil Kmita (Bielowice) przegrywając tylko z Ernestem.
W pierwszym półfinale lepszy okazał się Ernest Duda wygrywając z Mariuszem Sodułą 3:0. W drugim meczu Emil Kmita pokonał również 3:0 Kamila Kowalczyka. Tak więc w finałach spotkali się rywale grupowi, którzy rozegrali rewanże.
W meczu o 3. miejsce tym razem lepszy od Kamila Kowalczyka okazał się Mariusz Sudoła wygrywając 3:0. W finale rewanż udał się także Emilowi Kmicie, który pokonał Ernesta Dudę 3:1.
W turnieju udział wzięła Dorotka Zielińska wraz z tatą, dla której udział w turnieju był niemałym przeżyciem i dużym doświadczeniem. W turnieju zagrali ponadto: Wojciech Zieliński, Andrzej Nieć, Marek Krzysztofik, Andrzej Pacan, Dariusz Głowiński, Stanisław Urasiński, Łukasz Białecki, Robert Szulc, Zbigniew Grzybek, Karol Tyka.
Na zakończenia Dariusz Lewandowski wraz z wiceburmistrzem Januszem Macierzyńskim wręczyli pamiątkowe puchary i nagrody najlepszym czterem zawodnikom.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »