Tenisowe mistrzostwa ZSP w Drzewicy

Tenis stołowy

W ramach eliminacji do zawodów powiatowych przez ostatnie trzy tygodnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy organizował turnieje klasowe w tenisie stołowym. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. W czasie niespełna miesiąca odbyło się 215 spotkań, w których uczestniczyło 48 chłopców i 29 dziewcząt. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów.
W wyniku eliminacji do szkolnego finału zakwalifikowało się 12 najlepszych zawodników oraz 8 zawodniczek. Finałowe turnieje przeprowadzono 20 i 21 listopada.
Wśród chłopców o tytuł mistrza ZSP zagrali bracia Dawid i Mateusz Kobyłkowie. W bezpośredniej walce lepszy okazał się ten pierwszy, uczeń kl. IIZ, wygrywając bez straty seta wszystkie spotkania. Mateusz (kl. IVT) zajął drugie miejsce. Oprócz braci Kobyłków do zawodów powiatowych awansował także trzeci zawodnik turnieju, Damian Brzeziński (kl. IIP).
Decydująca rywalizacja dziewcząt odbywała się systemem brazylijskim. Dwie porażki oznaczały odpadnięcie z turnieju.
W zaciętym meczu finałowym Marita Wrzosek (kl. IIP) pokonała Klaudię Skorupę z kl. IA. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Aleksandra Bińkowska (kl. IIP). Cała trójka będzie reprezentowała szkołę w mistrzostwach powiatu.
Drzewicki ZSP będzie gospodarzem zawodów powiatowych w tenisie stołowym "Licealiada" 2013/2014. Turnieje dziewcząt i chłopców zostały zaplanowane na 12 grudnia.