Tenis stołowy w „Żeromskim”

Indywidualne mistrzostwa dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym - „Żeromski 2009”

Bartek Stępniak - indywidualny mistrz z turnieju szkół zaprzyjaźnionych

W czwartek, 5 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego odbyła się trzecia edycja indywidualnych mistrzostw szkoły w tenisie stołowym. Imprezę dla uczniów ZSO i młodzieży szkół zaprzyjaźnionych zorganizowali nauczyciele Dariusz Lewandowski i Edyta Świderska. W tym roku w zawodach wzięło udział aż 86 pingpongistów, a całe rozgrywki podzielono na dwa turnieje.
Do turnieju A (międzyszkolnego - szkół zaprzyjaźnionych) zgłosiły się cztery szkoły: ZSO (gospodarz), który reprezentowali Bartłomiej Stępniak, Marcin Pacan oraz Przemysław Duda, ZSP nr 1 (Kamil Stępień, Mateusz Szymański, Michał Dulikiewicz), ZSP w Drzewicy (Emil Kmita, Mateusz Badura, Mikołaj Dyk) oraz ZSR w Mroczkowie Gościnnym (Konrad Wójcik, Damian Kaśkiewicz, Piotr Wijata). Turniej zaliczany jest do cyklu imprez sportowych pod hasłwm „Popularyzacja tenisa stołowego wśród społeczności Opoczna”, któremu patronuje burmistrz Jan Wieruszewski.
Zawodnicy grali do dwóch wygranych setów systemem rosyjskim. Pomimo młodego wieku wszystkim startującym należą się duże brawa za umiejętności i wspaniałą kondycję. Mecze oklaskiwane były przez młodzież z „Żeromskiego”.
W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się Kamil Stępień i Mateusz Szymański z ZSP nr 1. Dość łatwo, bo 3:0 w setach 11:7, 11:6, 11:9 zwyciężył Mateusz.
W finale spotkali się odwieczni rywale w tej kategorii wiekowej: Bartłomiej Stępniak z „Żeromskiego” i Emil Kmita z ZSP w Drzewicy. Mecz miał dwa oblicza. Kiedy Bartek Stępniak wygrał dwa pierwsze sety 11:7 i 11:9, każdy myślał że to już koniec. Jednak trzecia odsłona to set walki z niewielką przewagą Emila Kmity, który wygrał 11:9. W secie czwartym Bartek zaczął popełniać błędy, co wykorzystał będący w natarciu Kamil i ponownie wygrał seta 11:7. Tak więc mecz rozpoczął się od nowa! W decydującym secie bardzo dobrze grający przez całe mistrzostwa Bartek Stępniak rozgromił Emila 11:1 i całe spotkanie wygrał 3:2.
Wyniki turnieju A
1. Bartłomiej Stępniak (ZSO)
2. Emil Kmita (ZSP w Drzewicy)
3. Mateusz Szymański (ZSP nr 1)
Do turnieju B - wewnątrzszkolnego - zapisało się 14 dziewcząt i 40 chłopców reprezentujących poszczególne klasy. Rywalizacja prowadzona była takim samym systemem jak w turnieju A, jedynie w kategorii chłopców rozegrano eliminacje, które wyłoniły 32 zawodników startujących w mistrzostwach.
W grupie dziewcząt mecze o pierwsze trzy miejsca zagrały: Ewelina Morawska z klasy Id, Aldona Makuch z klasy Ig oraz Milena Kalużna z klasy IIa. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Ewelina Morawska, która nie przegrała żadnego spotkania. W meczu o trzecie miejsce lepsza od Mileny Kalużnej okazała się Aldona Makuch wygrywając 3:1.
W kategorii chłopców rywalizacja również była zacięta, a w czołowej trójce zawodników znaleźli się: Konrad Pastucha z klasy IIId, Rafał Jędryka z klasy IIc oraz Marcin Jędrasik z klasy IId. Tu bezkonkurencyjny okazał się Konrad Pastucha wygrywając finał z Marcinem Jędrasikiem 3:0, który uległ również w meczu o trzecie miejsce Rafałowi Jędryce 0:3.