tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Telefon zaufania

 
W okresie wakacyjnym z myślą o młodzieży uruchomiono wakacyjny telefon zaufania

Wakacyjny telefon zaufania dla młodzieży czynny jest przez lipiec i sierpień, codziennie od godz. 19.00 do 21.00. Można wysyłać SMS-y lub dzwonić pod numer 507 832 741. Edukatorki i edukatorzy Pontonu odpowiadają na pytania dotyczące dojrzewania, zdrowia, seksualności, antykoncepcji i relacji.
Wakacyjny telefon zaufania, w którym młodzi ludzie mogą uzyskać informacje z zakresu edukacji seksualnej, jest bardzo ważną inicjatywą, która co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Jest to już kolejna, ósma edycja. Z roku na rok zauważalna jest potrzeba poradnictwa, edukacji i wsparcia dla młodych ludzi w trakcie wakacji.
Zdarzało się, że w ciągu jednego dyżuru edukatorzy i edukatorki otrzymywali ponad 200 pytań wysyłanych SMS-amiy. Ubiegłoroczna edycja potwierdziła po raz kolejny, że młodzież ma ogromną potrzebę informacji i rozmów na temat własnej seksualności, której nie zaspokajają dom i szkoła. W poprzednich latach najczęściej pytano o antykoncepcję, ale Ponton otrzymał również wiele sygnałów świadczących o tym, że młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy na temat własnej płodności i fizjologii dojrzewania. W zeszłym roku najwięcej zgłoszeń dotyczyło seksualności, młodzież pyta też często o relacje międzyludzkie, normy zachowań seksualnych, inicjację seksualną.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »