tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 "Tanie Ciepło" coraz bliżej

 

6 maja powołana została spółka celowa projektu ETC Tanie Ciepło Opoczno, która zamierza budować w Opocznie wysokosprawną elektrociepłownię ekogeneracyjną.
Zakończyła się pierwsza tura spotkań z ponad 40 wspólnotami mieszkaniowymi, będącymi odbiorcami ciepła. Wspólnoty dostały propozycję zakupu tańszego ciepła dla swoich lokatorów oraz projekty umów do analiz. Proponowane przez ETC umowy na dostawy ciepła zawierają odpowiednie gwarancje i zabezpieczenia przed wzrostem ceny ciepła w następnych latach.
W najbliższym czasie rozpocznie się druga tura rozmów, tym razem z instytucjami, urzędami i zakładami pracy, które również zainteresowane są zakupem tańszego ciepła z nowej elektrociepłowni. ? W tym przypadku oferty skierowane zostały nie tylko do podmiotów podłączonych do sieci ciepłowniczej, ale także do tych instytucji i zakładów, które dostępu do sieci nie mają. Biorąc pod uwagę przychylne przyjęcie projektu przez władze miasta i odbiorców ciepła oraz widząc perspektywę rozwoju projektu już teraz możemy zadeklarować w realizowanej inwestycji podłączenie do sieci ciepłowniczej nowych odbiorców ? powiedział Stanisław Adamczyk, prezes ETC Tanie Ciepło.
Generalnym wykonawcą i projektantem elektrocieplowni bęzie znana polska spółka Hipolit Cegielski ? Poznań S.A. ? Cegielski jest dostawcą niezawodnych silników stosowanych w energetyce. Podpisane porozumienie daje nam gwarancję niezawodności zastosowanej w silnikach tego producenta technologii ? dodał prezes Adamczyk.
Spółka już wykupiła grunty i przystąpiła do prac projektowych.
Spółka ETC Tanie Ciepło jest w końcowym etapie przygotowań do inwestycji. Technologia budowy elektrociepłowni jest modułowa, szybka w montażu. Elektrociepłownia ma stanąć na terenach przemysłowych, a pierwsze ciepło z elektrociepłowni ma popłynąć do odbiorców w Opocznie w 2013 roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »