tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Tak się powinno kibicować

 
W ramach programu profilaktycznego ?Kibicuj bezpiecznie? opoczyńska Komenda Powiatowa Policji nawiązała współpracę z KPS PGE Skrą Bełchatów. Jednym z elementów tego porozumienia jest cykl wyjazdów naszej młodzieży na mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów 2011/2012

Cykl zainaugurowano w środę, 26 października, kiedy to Skra grała z francuską drużyną Tours VB. Do Łodzi, bo tam odbyło się spotkanie, pojechała stuosobowa grupa z powiatu opoczyńskiego. W jej składzie byli uczniowie i nauczyciele z ZSO, ZSP nr 1, SLO i gimnazjów nr 1 i 3, ZSPryw., ZSP w Drzewicy oraz gimnazjów w Drzewicy, Mniszkowie, Żarnowie i Paradyżu.
Opoczyńscy kibice zrobili w hali MOSiR?u świetne wrażenie, co można było zauważyć w telewizyjnej transmisji Polsatu Sport. Wszyscy ubrani w jednolite, czerwone koszulki z napisem ?Kibicuj bezpiecznie?, które ufundowała nasza redakcja, żywiołowo dopingowali zawodników z Bełchatowa. Zaczęli w trakcie przedmeczowej rozgrzewki, a skończyli długo po ostatnim gwizdku arbitra. Nic dziwnego, że zostali pochwaleni przez spikera zawodów i dostali od ośmiotysięcznej publiki wielkie brawa.
Dzięki naczelnikowi Wydziału Prewencji KPP nadkom. Bartłomiejowi Karchowi, część naszej ekipy miała okazję dopingować wspólnie z klubem kibica Skry. Fani z Bełchatowa zaprosili opocznian do swojego sektora tuż przy parkiecie i razem rozkręcili prawdziwy ?kocioł?. Cóż tam się działo! Chóralne śpiewy zagrzewające do walki gospodarzy, tańce w rytm przebojów serwowanych przez didżeja, wymachiwanie klubowymi szalikami i flagami, meksykańska fala ? atmosfera była naprawdę gorąca! Każde udane zagranie Daniela Plińskiego, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Marcina Możdżonka czy Bartosza Kurka nagradzano owacją na stojąco. W bełchatowsko?opoczyńskim sektorze nikt nie siedział na krzesłach. Wszyscy doskonale się bawili. Oczywiście z pełną kulturą.
Co ważne, do wysokiego poziomu kibicowania dostosowali się siatkarze, którzy zanotowali bardzo dobry występ i pokonali Francuzów 3:1. Po zakończeniu spotkania kibice z Bełchatowa podziękowali naszym za wspólny doping. Obie grupy zrobiły sobie na trybunach pamiątkowe zdjęcia.
Oprócz obejrzenia widowiska siatkarskiego wyjazd miał także charakter szkoleniowy. W autokarach młodzież poznała dziewięć zasad ?fancooltury?, a po powrocie do szkół ma przygotować relacje dla swoich koleżanek i kolegów na temat bezpiecznego kibicowania. Założeniem kampanii jest bowiem próba wdrożenia w środowiskach młodzieży szkolnej mody na bezpieczne kibicowanie, rozumiane jako fajne spędzanie wolnego czasu, bez przemocy, nienawiści, ksenofobii i innych niebezpiecznych zachowań.
Dodajmy, że opoczyńska komenda otrzymała od Skry trzysta biletów. Do dyspozycji zostaje więc jeszcze dwieście. Jak zapowiada nadkom. Karch, następne wyjazdy na Ligę Mistrzów odbędą się 14 grudnia i 18 stycznia. W planach jest także obejrzenie treningu Skry Bełchatów a być może również meczu polskiej Plus Ligi.
Gorący doping w naszym sektorze


Pamiątkowa fotografia z członkami fanklubu Skry


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »