tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Ciekawostki

 Tajemnica Noelle

 
KSIĄŻKI NA TOP-ieDiane Chamberlain, "Tajemnica Noelle", Prószyński i spółka, 2012Niedokończony list to jedyny trop, który może odsłonić przed Tarą i Emerson przyczyny samobójstwa ich przyjaciółki, Noelle. Znały ją jako zaabsorbowaną swoim zajęciem, gotową do poświęceń położną, kobietę oddaną rodzinie i przyjaciołom, kochającą życie. Nie znały jednak całej prawdy? "Tajemnica Noelle" Diane Chamberlain to książka poruszająca niecodzienne i trudne tematy. Chwyta za serce i gra na emocjach. Z całą pewnością warto sięgnąć po tę pozycję.

Noelle postrzegana była przez otoczenie jako osoba potrafiąca cieszyć się życiem. W oczach innych zawsze była beztroska i wesoła. Kiedy nieoczekiwanie dla wszystkich popełnia samobójstwo, jej przyjaciółki Tara i Emerson, z którymi znała się od lat szkolnych, są wstrząśnięte tragedią. Obwiniają się, że nie potrafiły dostrzec symptomów zapowiadających desperacki czyn.
Porządkując rzeczy zmarłej, natrafiają na dokumenty świadczące o tym, że była adoptowaną córką nieletniej dziewczyny, wychowywaną przez starą położną. Z kolejnymi przeglądanymi dokumentami i listami, Emerson i Tara dowiadują się nowych, skrywanych tajemnic. Jest ich mnóstwo, dotyczą nie tylko życia osobistego, ale i zawodowego. Niektóre tajemnice sięgają nawet życia rodzinnego przyjaciółek.
Zdruzgotane śmiercią Noelle, próbują zrozumieć i poznać jej przeszłość, odkryć powody kłamstw, którymi otaczała całe swoje życie. Noelle okazuje się osobą jaką nigdy nie znały, jej kłamstwa i czyny wniknęły i całkowicie odmieniły życie rodzin przyjaciółek oraz jeszcze jednej osoby, Anny, której wątek przeplatany jest w kolejnych odsłonach historii.
Wzruszająca, wielowątkowa powieść obyczajowa o byciu naznaczonym przez los samotnością i przeciwnościami. To książka o obwinianiu się za tragiczny, nieumyślny wypadek. Jest to również historia o budowaniu więzi emocjonalnej matki i dziecka, uczestniczeniu ojca w budowaniu relacji rodzinnych i w problemach nastolatków.
Wnikliwa psychologicznie, wciągająca akcją, poruszająca emocjami czytelnika ciekawa powieść, która na długo pozostanie w mojej pamięci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
W dziale Ciekawostki dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »