tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 TOP3 wśród studentów

 
Znamy najbardziej oblegane przez maturzystów kierunki studiów w Łódzkiem. W tym roku prym wiodą budownictwo na Politechnice Łódzkiej, prawo na Uniwersytecie Łódzkim oraz kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym


Na Politechnice Łódzkiej dużym zainteresowaniem cieszą się także informatyka, automatyka i robotyka oraz logistyka. Ogółem w bazie rekrutacyjnej na te kierunki zarejestrowało się ponad 4600 kandydatów.
Zdjecydowanie więcej chętnych na studia notuje Uniwersytet Łódzki. 2 lipca, tj. dzień przed zakończeniem rekrutacji, w internetowej bazie znajdowało się 20.000 zarejestrowanych studentów. W liczbach bezwzględnych najwięcej chętnych wciąż przyciąga prawo, na które próbuje się dostać około 1500 kandydatów. Duże zainteresowanie wzbudzają także dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gdzie na jedno miejsce przypada dziesięciu kandydatów oraz finanse i rachunkowość, na które o dostanie się ubiega się prawie tysiąc chętnych. Bardzo popularna jest wciąż administracja oraz filologie: angielska, hiszpańska i włoska. Na UŁ od wielu lat notowane jest też duże zainteresowanie psychologią, gdzie na jedno miejsce przypada około 8?9 podań.
Na Uniwersytecie Medycznym, wśród 18.000 zarejestrowanych abiturientów, przoduje kierunek lekarski, a tuż za nim lekarsko?dentystyczny, farmaceutyczny, fizjoterapia oraz analityka medyczna.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »