tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Tłusty czwartek

 

W czwartek, 11 stycznia w strażnicy OSP w Olszowcu odbył się „Tłusty czwartek” organizowany od kilku lat przez Gminną Radę KGW i GOK w Sławnie.
Przewodnicząca Gminnej Rady KGW Marianna Śmiechowska powitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych, pośród których znajdowali się miejscowi samorządowcy, prezesi i naczelnicy OSP z terenu gminy, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, prezes Stowarzyszenia Centrum Wspierania Inicjatyw w Olszowcu Jolanta Kubiak oraz przewodnicząca Rady Powiatowej KGW Teresa Gwiazda. W części artystycznej wystąpiły członkinie KGW z Kozenina, Antoniówki i Prymusowej Woli oraz zespoł akordeonowy z GOK przygotowany pod kierunkiem kapelmistrza Piotra Kopańskiego. Szczególnie spodobała się publiczności gawęda, opowiedziana ze swadą, o pewnej kobiecie zdradzającej swojego męża. Słuchacze zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu opowieści, śmiali się i reagowali niezwykle żywo i energicznie, gratulując autorom tej ciekawej i wesołej historii.
Wśród wielu smacznych potraw, pośród których nie mogło zabraknąć pączków i faworków, przygotowanych przez członkinie wszystkich szesnastu KGW z gminy Sławno. Przy dźwiękach piosenek biesiadnych w wykonaniu kapeli ludowej, w składzie: Edward Rogowski (akordeon), Roman Wojciechowski (skrzypce) i Kazimierz Krotosz (bębenek) wszyscy świetnie się bawili, aż do późnych godzin wieczornych. Miłym akcentem czwartkowej uroczystości było wręczenie prezentów wszystkim mężczyznom. Samorządowcy gminni na czele z wójtem Tadeuszem Wojciechowskim zostali obdarowani wielkimi pluszowymi sercami, natomiast pozostali dostali pamiątkowe małe serduszka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »