Szóstka Opoczno zwycięzcą siatkarskiej ligi w Przysusze

Przysuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej

W piątek, 25 stycznia zakończyły się rozgrywki Przysuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej 2012/2013. Od listopada ubiegłego roku uczestniczyło w nich 10 drużyn z Opoczna, Skrzyńska, Wolanowa, Radomia, Przytyka oraz Przysuchy (5 zespołów). Nasze miasto reprezentowała Sz6stka Opoczno, notując wielkie sukcesy.
Rywalizacja stała na wysokim poziomie sportowym, co potwierdza, że przysuska liga należy do nalepszych amatorskich lig siatkarskich w województwie mazowieckim. Występowali w niej zawodnicy, którzy grali i grają w zawodowych ligach, jak choćby Jakub Mach, były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.
Po emocjonujących i niejednokrotnie zaciętych meczach, które na przestrzeni trzech miesięcy odbywały się w sali gimnastycznej w Przysusze, poznaliśmy finałową czwórkę. Oprócz ekipy Sz6stki Opoczno, która w całej lidze przegrała tylko jeden mecz, w tym gronie znalazły się Tompex Skrzyńsko, Wolanów oraz Osiedle Team.
25 stycznia rozegrano turniej finałowy. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Sz6stki i Osiedla Teamu. Po niespełna 50 minutach gry drużyna z Opoczna ? tak jak to było w rundzie zasadniczej ? odniosła zwycięstwo 2:0 (25:21,29:27). Mecz zakończył wspaniałym atakiem z krótkiej piłki Mariusz Skrętowski, który przez całą ligę grał na bardzo wysokim poziomie skuteczności.
W drugim półfinale spotkały się Tompex Skrzyńsko i Wolanów. Po emocjonującym meczu wygrała drużyna Skrzyńska 2:1 (25:20, 22:25, 15:11) i to właśnie ona były głównym kandydatem do ostatecznego zwycięstwa.
W meczu o 3. miejsce pomiędzy ekipą Osiedla Teamu a Wolanowem nie było już wielkich emocji. Mecz gładko wygrali siatkarze z Wolanowa, tym samym zdobywając brązowy medal. Warto dodać, że drużuna Osiedla Teamu, której średnia wieku to 19 lat, w rundzie zasadniczej wygrała z Wolanowem oraz Skrzyńskiem 2:0.
No i nareszcie wielki finał: Tompex Skrzyńsko ? Sz6stka Opoczno. Na trybunach zasiadło około 200 osób, w większości kibice z Przysuchy. Wśród nich znalazła się także grupka opoczyńskich fanów, która swoimi głośnymi okrzykami i oklaskami nie raz zagłuszała salę.
Do stanu po 11 siatkarze szli punkt za punkt, lecz właśnie w tym momencie dzięki skutecznym blokom Adriana Pyzi oraz atakom Michała Woźniaka drużyna Sz6stki odskoczyła na 17:12 a potem 21:16. Nie oddała już zwycięstwa i pewnie wygrała 25:19. Seta piękną zagrywką zakończył Hubert Franczak.
W drugim secie mecz był bardziej wyrównany i żadna drużyna nie mogła wypracować przewagi aż do stanu 18:18. W tym momencie siatkarzom z Opoczna chyba brakło troszkę sił, gdyż nie skończyli 4 piłek. Do tego za dyskusje żółtą kartkę otrzymał Adrian Pyzia, czego konsekwencją była strata jeszcze jednego punktu. Chłopcy z Sz6stki nie zdołali już dogonić przeciwnika. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla Skrzyńska.
Tie break znów był wyrównany. Siatkarze zmienili się stronami przy stanie 8:6 dla opocznian. To właśnie wtedy po skutecznych atakach Marcina Żacha oraz wspaniałej zagrywce Piotra Koćmiela Sz6stka odskoczyła na 12:6. Następnie po świetnych obronach i udanych kontrach na tablicy mieliśmy wynik 14:8. Zawodnikom ze Skrzyńska bezpośrednio z zagrywki udało się zdobyć 3 pkt, ale wtedy o czas poprosili opocznianie. Po przerwie zagrywający Tompeksu pomylił się i nasza drużyna mogła odtańczyć taniec radości.
Sz6stka Opoczno sprawiła ogromną niespodziankę, ponieważ nie była stawiana w gronie głównych pretendentów do zwycięstwa. Wygrywając, przerwała 4?letnią dominację drużyny z Wolanowa.
Organizatorzy zapewnili każdej drużynie puchar oraz wyróżnili najlepszych zawodników. MVP (najbardziej wartościowym graczem ligi) został Hubert Franczak (Sz6stka Opoczno) a najlepszym rozgrywającym Michał Korycki (Sz6stka Opoczno).
Sz6stka Opoczno wystąpiła w składzie: Hubert Franczak, Michał Woźniak, Piotr Koćmiel, Adrian Pyzia, Mariusz Skrętowski, Marcin Żach, Tomasz Sieroń, Michał Guzik, Michał Korycki, Grzegorz Jaworski, Piotr Pancer, Daniel Kubiś, Krzysztof Kowalski.