tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Szybkie postępy prac

 

Unia Europejska pompuje w polską gospodarkę olbrzymie środki finansowe, mające prowadzić do szybkiej modernizacji kraju. Gmina Białaczów w miarę możliwości korzysta z tych funduszy, przeznaczając je zwłaszcza na modernizację istniejącej infrastruktury oraz rozwój sieci kanalizacyjnej. Jednym z priorytetów gminy jest wyremontowanie i rozbudowa zabytkowego budynku OSP. Prace modernizacyjno-budowlane obiektu prowadzone od zeszłego roku są już bardzo zaawansowane. - W chwili obecnej jest pokryte pół dachu, od strony południowej, a wkrótce będziemy przystępować do pokrycia drugiej części. Na starym budynku jeszcze nie demontujemy dachu, bo warunki pogodowe są niezbyt sprzyjające. Gdy tylko aura się poprawi, będziemy rozbierać tamtą część, by połączyć dach starego budynku z nowym. Elektryka jest już zrobiona, na poddaszu wykonujemy tynki, zakładamy stelaż i kładziemy wełnę mineralną - powiedział Zygmunt Gwadera, właściciel firmy realizującej inwestycję. Budynki są już podłączone do kanalizacji, a wkrótce do pracy przystąpią hydraulicy, którzy zajmą się montażem centralnego ogrzewania i rozprowadzeniem wody. Końcowym etapem budowy będą wylewki i prace wykończeniowe. W nowym budynku robotnicy kładą już tynki, więc wkrótce pozostanie tylko wyłożenie w łazienkach glazury, pomalowanie pomieszczeń i położenie wykładziny. Firma planuje niebawem ogrodzenie terenu. Teraz czeka, aż gmina wytnie stare drzewa i uprzątnie teren, po czym zabierze się do budowy ogrodzenia, położenia kostki brukowej i posadzenia drzewek. Firma chce przygotować teren jak najszybciej, żeby jeszcze w tym roku, w chwili oddania inwestycji, drzewka były już wsadzone.
Pan Zygmunt zapewnia, że pomimo srogiej zimy, budowa zostanie wykonana zgodnie z harmonogramem, czyli do końca sierpnia. Za półtora miesiąca wszystko na zewnątrz ma być gotowe, po czym firma przystąpi do kończenia prac wewnątrz budynków.
W dobudowanej części ma znajdować się 6 pokoi mieszkalnych, 2 łazienki, pomieszczenie gospodarcze, zaplecze kuchenne, kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla druhów z OSP.
Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 1.150.000 zł. Gmina wyłoży na nią ok. 700 tys. zł, natomiast pozostała część będzie pochodzić z funduszy unijnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (661) z dnia 12 Marca 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »