tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Sztafeta promująca wolontariat

 
W Drzewicy zagości ogólnopolska akcja pn. ?Sztafeta 11.11.11.11.12?


11 listopada ? w dniu Narodowego Święta Niepodległości ? na terenie całego kraju zostanie przeprowadzona ?Sztafeta 11.11.11.11.12?. Rozpocznie się dokładnie o godz. 11.11.
Przedsięwzięcie ma na celu promocję wolontariatu jako nowoczesnej formy patriotyzmu. Stanowi hołd ludziom, którzy pomagając innym, pracują społecznie, zmieniają nasze małe ojczyzny w miejsca, w których żyje się lepiej, barwniej, ciekawiej.
Sztafety organizowane są w centrach miast, na osiedlach, na wsiach. Gromadzą wolontariuszy, organizacje pozarządowe, instytucje pracujące z wolontariuszami oraz lokalne władze. W jednej czwórce mogą biegać wolontariusz, burmistrz, lekarz, nauczyciel, lider organizacji czy też osoba niepełnosprawna. Bieg odbywa się w tempie dowolnym, na miarę własnych możliwości. Tu nie chodzi o rywalizację, ale o radość z bycia razem.
Dzięki inicjatywie Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń? w tym roku sztafeta pobiegnie również w Drzewicy. DCW jako organizator regionalny zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Zbiórka odbędzie się na parkingu przy Urzędzie Gminy i Miasta. Prezentujemy przebieg trasy: ul. Stanisława Staszica, ul. Braci Kobylańskich, pl. Tadeusza Kościuszki, pl. Gabriela Narutowicza, pl. Wolności, ul. Jana Kilińskiego, ul. Stefana Żeromskiego, ul. Armii Krajowej, ul. Szkolna, ul. Stanisława Staszica.
Patronat honorowy sprawują burmistrz Drzewicy oraz Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Patronem medialnym jest Tygodnik Opoczyński.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »