tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Szlifują angielski dzięki Unii

 
Od listopada w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym realizowane są zajęcia z projektu „Podniesienie poziomu i jakości nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych województwa łódzkiego”. W programie bierze udział 12 uczniów z klasy V i VI

Projekt finansowany w całości z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest przez Fundację Edukacyjną 4H. Fundacja przekazała środki finansowe na podręczniki, pomoce dydaktyczne oraz wyżywienie dla uczniów uczestniczących w zajęciach z języka angielskiego.
Projekt obejmuje 40 szkół z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich w województwie łódzkim. Jego celem jest realizowanie przez każdą z placówej dodatkowych zajęć wyrównawczych z języka angielskiego, w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo oraz opracowanie i wdrażanie programów rozwojowych ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów borykających się z trudnościami szkolnymi w zakresie nauki języka angielskiego.
Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gościnnym jest jedyną szkołą w gminie biorącą udział w projekcie. Zajęcia z angielskiego są prowadzone w małych, kilkuosobowych grupach, w oparciu o materiały dydaktyczne, przygotowane specjalnie na potrzeby projektu. Zakładają one innowacyjne, aktywne metody pracy, angażujące ucznia i nauczyciela.
Działania związane z projektem potrwają do końca roku szkolnego 2009/2010 i przyczynią się do wzrostu kompetencji szkolnych uczniów, wzmocnią więzi pomiędzy szkołą, uczniem i jego rodziną, a także wyposażą nauczycieli w ciekawe metody pracy i zaktywizują środowisko lokalne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »