tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Szkolni sportowcy wyróżnieni

 
Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu podsumowano wyniki sportowe osiągnięte w roku szkolnym 2008/2009. Najlepsze w powiecie okazały się Szkoła Podstawowa w Żarnowie, Gimnazjum w Drzewicy oraz Zespół Szkół Prywatnych.Przedstawiciele najbardziej usportowionych gimnazjów


We współzawodnictwie szkół podstawowych bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa w Żarnowie, która zdobyła 104 punkty deklasując inne placówki. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie (54,5 pkt), na trzecim Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie (45,5 pkt). Czwarta lokata przypadła w udziale Szkole Podstawowej w Drzewicy (37 pkt), piąta Szkole Podstawowej w Wójcinie (34,5 pkt), szósta Szkole Podstawowej nr 1 w Opocznie (34 pkt). Następne miejsca zajęły kolejno: SP w Bielowicach (21,5 pkt), SP w Sławnie (20 pkt), SP w Stoku (18 pkt), SP w Przyłęku (13 pkt), SP w Modrzewiu (10 pkt), SP w Sokołowie (9,9 pkt), SP w Brzustowcu (9 pkt), SP w Kamieniu (5,5 pkt) oraz SP w Białaczowie (5 pkt).
Ogółem w zawodach sportowych brało udział dwadzieścia sześć szkół. W klasyfikacji Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego nasz powiat uplasował się na szóstym miejscu w gronie dwudziestu ośmiu powiatów.

* * *
W kategorii szkół gimnazjalnych po raz kolejny wygrało Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy, które zgromadziło 92,5 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowano Gimnazjum nr 3 w Opocznie (82 pkt), a na trzecim Gimnazjum w Prymusowej Woli (53 pkt). Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Opocznie (44 pkt), piąte Gimnazjum w Mniszkowie (37 pkt), natomiast szóste Gimnazjum w Paradyżu (33,5 pkt). Na kolejnych lokatach zostały sklasyfikowane: Gimnazjum nr 2 w Opocznie (28 pkt), Gimnazjum w Żarnowie (19,5 pkt), Gimnazjum w Szadkowicach (14,5 pkt), Gimnazjum w Poświętnem (13 pkt), Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim (9 pkt), Gimnazjum w Wygnanowie (8 pkt), Gimnazjum w Ogonowicach (8 pkt), Gimnazjum Prywatne w Opocznie (7,5 pkt), Gimnazjum w Białaczowie (3 pkt), Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym (1 pkt).
W klasyfikacji powiatów Opoczyńskie uplasowało się na dwunastym miejscu.

* * *
I wreszcie szkoły ponadgimnazjalne. Tu zdecydowane zwycięstwo odniósł Zespół Szkół Prywatnych z dorobkiem 342 punktów. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących (283 pkt), na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy (235 pkt). Kolejne lokaty zajęły: Zespół Szkół Samorządowych nr 1 (205 pkt), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (159 pkt), Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym (55 pkt), Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie (35 pkt) i Zespół Szkół w Prymusowej Woli (10 pkt).
W klasyfikacji Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego nasz powiat uplasował się na siódmym miejscu.
Przedstawiciele sześciu najlepszych placówek w poszczególnych kategoriach - dyrektorzy, nauczyciele wf. i uczniowie - odebrali od władz powiatu puchary i dyplomy. Dla czołowych szkół ufundowano też nagrody pieniężne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »