tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Szkolenie wolontariuszy "Szlachetnej paczki"

 

W sobotę, 22 października w restauracji "Zamkowa" odbyło się szkolenie wolontariuszy ?Szlachetnej paczki? z powiatu opoczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Pisarska, Iwona Włodarczyk, Halina Pawlik, Anna Zagóra, Klaudia Nowak, Marita Wrzosek, Krzysztof Tyka, Marcin Tkaczyk, Krystyna Swęd, Mariola Wójcik, Renata Dziedzic, Andrzej Król oraz Marta Król.
Szkolenie dla wolontariuszy z rejonu Drzewicy i okolic przeprowadził lider rejonu ?Szlachetnej paczki? w województwie łódzkim dr inż. Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego, który do udziału w akcji serdecznie zaprasza darczyńców z całego powiatu. Chętni mogą pisać na adres e?mail: radoslaw.rzeznik@interia.pl.
Przypomnijmy, że ?Szlachetna paczka? to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez stowarzyszenie ?Wiosna?. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy ? skutecznej, konkretnej i sensownej. Projekt wspierają m.in. Benedykt XVI, prezydent Bronisław Komorowski i Jerzy Dudek.
W ramach inicjatywy prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O ich potrzebach dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
?Szlachetna paczka? dociera z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących ? w szczególności wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, które dotknęło nieszczęście oraz gdzie bieda jest niezawiniona.
Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać na stronach www.superw.pl i www.szlachetnapaczka.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (746) z dnia 28 Października 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »