tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Szkoła z klasą

 Rusza druga edycja programu ?Szkoła z klasą 2.0?, promującego wdrażanie nowych technologii w procesie edukacji. Do udziału w programie mogą się zgłosić wszystkie szkoły, a zapisy rozpoczynają się we wrześniu.
W roku szkolnym 2011/2012, w ramach drugiej edycji programu, kontynuowane będą debaty klasowe i szkolne mające na celu wypracowanie zasad stosowania TIK, które utworzą ?Kodeks 2.0?. Zasady tego kodeksu będą testowane w praktyce. W dalszym ciągu realizowane będą także projekty edukacyjne, które następnie będą prezentowane publicznie (Szkolne Festiwale 2.0). Poza tym prowadzone będą debaty i konferencje ekspertów, a Baza 2.0 ? biblioteka materiałów eksperckich oraz dobrych praktyk będzie w dalszym ciągu poszerzana.
Nowa edycja programu zostanie wzbogacona o nowe elementy. Przewidziano m.in. czynny udział dyrektorów szkół, rozszerzone zostaną też zadania dla uczniów. Wszystkie szkoły biorące udział w programie będą mogły ubiegać się o Certyfikat 2.0 ? będzie miał on formę eleganckiej plakietki, świadczącej o tym, że szkoła wkroczyła w XXI wiek. Powiększy się też oferta warsztatów i szkoleń dla uczestników programu. Specjalnie dla klas IV?VI szkół podstawowych, w odpowiedzi na rządowy projekt ?Laptop dla każdego ucznia?, przygotowano ścieżkę ?Pilotaż 2.0?, której celem jest przygotowanie szkół do pracy w nowym układzie uczeń ? komputer, a zatem stworzenie pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, wypracowanie dobrych praktyk i metod użytkowania sprzętu.
Szczegółowe informacje o programie (regulamin, harmonogram, zadania) można znaleźć na stronie internetowej www.szkolazklasa2zero.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »