tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Szkoła otwarta na społeczeństwo

 
Przełom roku przyniósł tyle ważnych wydarzeń w życiu Zespołu Szkół Prywatnych, że placówka ta śmiało może być nazywana szkołą otwartą na społeczeństwo lokalne i jego potrzeby

Tradycją szkoły są coroczne misteria bożonarodzeniowe. Ostatnie jasełka pod tytułem „Jest taki dzień” przygotowali i przedstawili uczniowie z klas 0-III, skupieni w grupie „Wesoły Teatr” oraz członkowie szkolnej grupy teatralnej „Trema”, złożonej z uczniów klas gimnazjalnych, liceum oraz szkoły zawodowej. Motywem przewodnim widowiska były rodzinne rozmowy przy wigilijnym stole, gdzie toczone są rozważania o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. W swoich opowieściach aktorzy odwołują się do ponadczasowych maksym stwierdzając, że nieważne jest mieć - ważne jest być. Być otoczonym gronem przyjaciół, życzliwych osób, serdecznym i otwartym dla innych.
Szkolne jasełka już nie raz były wystawiane poza murami rodzimej szkoły, najczęściej podczas nabożeństw w opoczyńskich parafiach. W tym roku uczniowie i dyrekcja ZSPryw. zaprosili na spektakl wszystkich mieszkańców Opoczna, organizując wspólnie z Miejskim Domem Kultury widowisko na scenie tej placówki. Do sali widowiskowej MDK przybył komplet widzów, którzy nagrodzili aktorów burzliwymi oklaskami.
Dla osób, które nie mogły obejrzeć widowiska mamy dobrą informację. Misterium bożonarodzeniowe zostanie wystawione 24 stycznia o godzinie 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Westerplatte.

Przejrzysta szkoła
Wychodząc naprzeciw założeniom reformy oświatowej a także w odpowiedzi na wnioski rodziców uczniów szkoły wnoszących o większą kontrolę frekwencji na zajęciach szkolnych oraz kontroli postępów w nauce Zespół Szkół Prywatnych wdrożył z nowym rokiem tzw. elektroniczny dziennik. System kontroli frekwencji i postępów w nauce umożliwia rodzicom bieżącą kontrolę wyników nauczania. Za pomocą serwisu internetowego każdy rodzic będzie mógł korespondować z dowolnym nauczycielem oraz odczytywać ogłoszenia szkolne. System pozwala również sprawdzać czy dziecko uczestniczyło w zajęciach i jakie otrzymało oceny.
Aby mieć dostęp do tych wszystkich informacji wystarczy, że rodzice lub opiekunowie uczniów ZSPryw. zalogują się w Internecie na stronę www.dziennik.librus.pl, gdzie znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące własnego dziecka.
Wdrożenie tzw. dziennika elektronicznego z pewnością przyczyni się do większej kontroli rodziców nad postępami swoich pociech, a przez to większego zaangażowania w życie szkoły. Ułatwi też rodzicom kontakt ze szkołą, który dość często bywa ograniczany rozlicznymi obowiązkami zawodowymi.

Wspomagają niepełnosprawnych
Odpowiadając na apel Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych ZSPryw. podjął akcję wykupu cegiełek-biletów na spektakl teatralny, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Widowisko odbyło się w MDK a na apel o wsparcie niepełnosprawnych odpowiedzieli wszyscy uczniowie Prywatnej SP.
Dodatkowym argumentem za wzięciem udziału w tak zorganizowanej akcji charytatywnej, był fakt, że zebrane środki będą w całości zainwestowane w lokalnym środowisku, czyli na terenie gminy Opoczno. Z zebranych w ten sposób środków zakupiony będzie sprzętu rehabilitacyjny oraz sfinansowane będzie leczenie i rehabilitacja podopiecznych towarzystwa, mieszkających tuż obok nas.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »