tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Szanuj życie

 
Ruszyła kampania informacyjna Państwowej Inspekcji Pracy i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym"


Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach zawodowych rolników i przeciwdziałania ryzyku ich wystąpienia. Dbałość rolników o warunki własnej pracy, używanie sprawnych maszyn i urządzeń, stosowanie ochron osobistych i odpowiedniej odzieży roboczej, są kluczowe w nowoczesnym rolnictwie. Na bezpieczeństwo pracy rolniczej mają również wpływ doświadczenie i praktyczne umiejętności organizacyjne osób zarządzających rodzinnym gospodarstwem. Przy długotrwałych czynnościach równie ważne jest ich właściwe rozplanowanie, koncentracja, a także robienie przerw na odpoczynek i posiłek.
Kampania ma zwrócić uwagę rolników do powszechnego stosowania zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Przestrzeganie podstawowych zaleceń bhp służy zwiększeniu bezpieczeństwa pracy, ale również wpływa na wzrost jej efektywności. Kampania ma także uczulić na główne przyczyny wypadków z udziałem rolników, być może przyczyni się do spadku liczby wypadków w rolnictwie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (838) z dnia 2 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »