tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Szachy wśród najmłodszych

 

Czternastu zawodników w wieku od sześciu do trzynastu lat z terenu powiatów opoczyńskiego i tomaszowskiego wzięło udział w turnieju szachowym o puchar przedsiębiorstwa Poradnictwo Ekonomiczne „Sekret 2”. Zawody odbyły się w miniona sobotę w MDK.
Po blisko trzygodzinnych zmaganiach w grupie zawodników powyżej dziesięciu lat bezapelacyjnym zwycięzcą został Adam Kozłowski, który na sześć rozegranych partii wygrał wszystkie. W pokonanym polu pozostawił Dominikę Wołonkiewicz oraz Błażeja Szczotkę – oboje z dorobkiem czterech punktów.
W gronie zawodników do lat dziesięciu pierwsze miejsce zajął Jakub Wróblewski, drugi był Bartłomiej Augustyniak, trzeci Kacper Budzyński. Na szczególne uznanie zasługuje najmłodszy szachista, sześcioletni Kuba Wrona, który w stawce starszych od siebie i dłużej grających zawodników trzy razy wygrał i trzykrotnie musiał uznać wyższość rywala. Obserwując grę Jakuba trzeba przyznać, że ma talent i w niedługim czasie nie tylko opoczyńskie szachy będą miały dobrego młodego zawodnika.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz programy komputerowe wspomagające dalsze kształcenie szachowe oraz nagrody książkowe. Zawody sędziował Mieczysław Wojciechowski. Współorganizatorem zawodów była Spółdzielnia Socjalna „Promyk Nadziei”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »