tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Świętowali w ZSP nr 1

 
W piątek, 25 października w ZSP nr 1 odbyło się Święto Patrona Szkoły oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych

i Uczniowie prowadzący akademię powitali dyrekcję, wychowawców oraz przybyłych gości. Szczególne wyrazy sympatii skierowali do uczniów klas pierwszych, którzy od 1 września tworzą wraz ze starszymi kolegami szkolną rodzinę. Dyrektor placówki, Marek Zieliński w swoim wystąpieniu, powiedział, że wszyscy pracownicy szkoły będą starali się, by lata spędzone w szkole były wykorzystane w sposób najbardziej optymalny. Dyrektor zachęcał młodzież do ciężkiej pracy i rozwijania swoich zainteresowań. Wyraził nadzieję, że uczniowie oprócz szerokiej wiedzy, wyniosą z tej szkoły także wspomnienia, do których będą chętnie powracać. Absolwent szkoły, starosta, Marek Ksyta w swoim wystąpieniu mówił, że placówka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Starosta powiedział, że w przyszłym roku rozpocznie rozbudowa szkoły i sali gimnastycznej. Wartość tej inwestycji po rozstrzygnięciu przetargu wyniesie około 10 milionów złotych. Na koniec swojego wystąpienia starosta pogratulował młodzieży wyboru właśnie tej szkoły.
Po odśpiewaniu hymnu szkoły, delegaci klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali dbać o honor i tradycję szkoły, godnie zachowywać się w każdej sytuacji, wypełniać swe obowiązki i nieustannie dążyć do wzbogacania wiedzy.
W dalszej części przybliżono postać patrona szkoły Stanisława Staszica. Potem zaproszono pierwszaków do wzięcia udziału w konkursie na temat patrona szkoły. Zwycięzcom wręczono nagrody. Spotkanie było także doskonałą okazją, by wręczyć nagrody uczestnikom innego konkurs, ale także mówiącego o Stanisławie Staszicu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »