tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Święto w „Żeromskim”

 
Nie można kochać raz i na wieki - słowa Stefana Żeromskiego przyświecały tegorocznym obchodom Dnia Patrona w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona odbyły się w piątek, 27 listopada, w hali gimnastycznej szkoły. Przybyłych gości - przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Rady Rodziców oraz uczniów i nauczycieli powitała Małgorzata Mróz-Duda, dyrektorka placówki, która przywołała inne słowa patrona: „Życie to trudna lekcja, której nie można się nauczyć - trzeba ją przeżyć”. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że szkoła, która zawsze miała szczęście do wspaniałych pedagogów i utalentowanej młodzieży, może poszczycić się wieloma osiągnięciami swoich uczniów - sukcesami w konkursach, zawodach i olimpiadach oraz wysokimi wynikami egzaminu maturalnego. W ubiegłym roku szkolnym przystąpiło do niego 254 absolwentów - aż 87 z nich uzyskało wyniki mieszczące się w przedziale najwyższym w skali kraju, a 116 w bardzo wysokim. Zdaniem dyrekcji osiągane przez uczniów sukcesy to efekt przyjaznej i konstruktywnej współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.
Pierwsza, oficjalna część spotkania, miała wyjątkowo uroczysty charakter. Poprowadzili ją uczniowie klasy IIIc Milena Jędrzejewska i Adrian Szulc, a nad przebiegiem całości czuwała Agata Karbownik. Po wystąpieniu gości - przewodniczącego Rady Rodziców Jerzego Misiurskiego oraz dyrektorki Wydziału Oświaty, Promocji i Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego Małgorzaty Grzesińskiej, uczniowie przypomnieli zebranym 64-letnią historię szkoły oraz osoby z nią związane. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na sztandar szkoły, w obecności dyrekcji, wychowawców i zaproszonych gości, ślubowanie złożyli delegaci klas pierwszych: Piotr Konecki (Ia - humanistyczno-dziennikarsko-prawnicza), Katarzyna Jurek (Ib - językowo-europejska), Przemysław Jurek (Ic - biznesowo-bankowa), Emilia Pawlikowska (Id - matematyczno-fizyczno-informatyczna), Irena Strzelczyk (Ie - informatyczno-menedżerska), Małgorzata Polewczyk (If - medyczno-technologiczna), Agata Sołtys (Ig - przyrodnicza) i Paulina Morawska (Ih - LP). W imieniu wszystkich 242 pierwszoklasistów przyrzekli oni strzec honoru szkoły, uczyć się pilnie i osiągać coraz lepsze wyniki, by w przyszłości oddać wszystkie swe siły ojczyźnie.
Po ślubowaniu i wyprowadzeniu sztandaru szkolnego uczniowie zaprezentowali program artystyczny, związany tematycznie z przyświecającym uroczystości przesłaniem Stefana Żeromskiego „Nie można kochać raz i na wieki”, przygotowany pod okiem Anny Waśkiewicz. Dekoracje do spektaklu wykonała Ewelina Telus, a nagłośnienie nadzorował Jacek Pluciński.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »