tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Święto strażaków w Kamieniu

 

5 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyły się obchody Dnia Strażaka. Zaproszono na nie wszystkich druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na uroczystość przybyli kapelan strażaków, ksiądz proboszcz Andrzej Wróblewski, prezes OSP w Kamieniu Mirosław Dorożko, naczelnik Gminnej Straży Pożarnej Stanisław Wiktorowicz, przewodniczący Rady Gminy Bolesław Wiktorowicz i inni strażacy, którzy tego dnia dysponowali wolnym czasem.
Na wstępie dyrektorka szkoły Urszula Zawada powitała gości, złożyła serdeczne życzenia z okazji święta oraz podziękowała za nieustającą pomoc strażaków w szkole. Podkreśliła, że może na nich liczyć w każdej sytuacji. Miejscowi strażacy zawsze przybywają, aby usunąć zalegający śnieg, odwodnić piwnice, przyciąć gałęzie lub wykonać inne prace na rzecz szkoły. Chętnie też goszczą uczniów w strażnicy, gdzie zaznajamiają ich ze swoją pracą oraz prezentują sprzęt pożarniczy.
W ramach podziękowań od całej szkoły uczniowie klas 0–III zaprezentowali strażakom występ artystyczny, podczas którego recytowali znane i osobiście tworzone wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili scenkę z życia strażaków. Następnie odbyła się bardzo żywa dyskusja, podczas której druhowie odpowiadali na wiele pytań dzieci. Świadczyło to o dużym zainteresowaniu pracą strażaków, a także dużej wiedzy uczniów na ten temat. Na koniec odbyła się sesja fotograficzna z udziałem wszystkich zgromadzonych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »