tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Święto rodziny w Kozeninie

 
29 maja na placu przy Publicznej Szkole podstawowej w Kozeninie odbyła się impreza integracyjna pn. ?Święto rodziny?, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach operacji pt. ?Organizacja imprez integracyjno?kulturowych? z udziałem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie 413 ? wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów

Ta piękna uroczystość rozpoczęła się mszą odprawioną przez ks. kanonika Adama Stępnia, proboszcza parafii Sławno, po której odbyła się część artystyczna. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z miejscowej szkoły prezentując pieśni: ?Kobierzec maryjny?, ?Wspaniała Matko?, następnie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach zaprezentowali utwory: ?Madonna?, ?Gdy serce Twoje napełnia się trwogą?. Młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach wykonała pieśni: ?Maryjo śliczna Pani?, ?Jest na świecie miłość?. Występy dzieci i młodzieży uświetnił Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ?Kuniczanka?, prezentując wiązankę tańców i zabaw ludowych.
W festiwalu wystąpili podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Olszowcu oraz zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy: ?Róża? z Gawron, ?Kamienianka? z Kamienia, ?Słowiki? ze Sławna, ?Olszowianka? z Olszowca, ?Kozenianka? z Kozenina, Koła Gospodyń Wiejskich z: Grudzenia Lasu, Szadkowic, Unewla, Antoniówki, Grążowic, Prymusowej Woli, Wincentynowa, Zachorzowa, Dąbrówki i Trojanowa.
Festiwal był okazją do wręczenia ?Orderu serca matom wsi?. Decyzją Krajowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Warszawie uhonorowano: Genowefę Bielas z Wincentynowa, Teresę Gwiazdę z Gawron, Honoratę Oleksik z Gawron, Mariannę Marszałek z Prymusowej Woli, Zofię Mrowińską z Kozenina, Anielę Pawlik z Antoniówki i Wandę Sosińską z Bratkowa.
Aktu wręczenia orderów dokonał prezes zarządu rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Piotrkowie Trybunalskim Jacek Bogusławski wraz wójtem i przewodniczącym Rady Gminy którzy wręczyli wiązanki kwiatów. Po zakończeniu występów uczestnicy festiwalu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. mieszkańcy, co daje gwarancję kultywowania majówek przez następne pokolenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »