tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Święto oświaty

 
Po raz kolejny gminy Opoczno, Drzewica i Sławno oraz opoczyński oddział ZNP zorganizowały wspólne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do nagrodzenia zasłużonych nauczycieli.Odznaczone medalem za 50-letnią przynależność do ZNP


Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej MDK. Rozpoczęto ją wprowadzeniem sztandaru ZNP i wysłuchaniem hymnu państwowego. Następnie, w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, organizatorzy przypomnieli zebranym jej działalność. Nie obyło się bez wątku opoczyńskiego - działającą w naszym regionie Helenę Zbrowską, wieloletniego pedagoga i nauczycielkę tajnego nauczania, odznaczono medalem 70-lecia TON. Pamięć poległych i represjonowanych nauczycieli zebrani uczcili minutą ciszy, a delegacja złożyła kwiaty pod poświęconą ich pamięci tablicą, znajdującą się na budynku ZSS nr 2.
Po oficjalnej części spotkania, prezes opoczyńskiego oddziału ZNP, Anna Beeger powitała przybyłych gości: nauczycieli i pracowników oświaty, szeroko reprezentowane władze gmin Opoczno, Drzewica i Sławno, posła Artura Ostrowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Nawrockiego, wiceprezesa zarządu okręgu łódzkiego ZNP, Ewę Ziółkowską, przewodniczącą opoczyńskiego oddziału nauczycielskiej „Solidarności” Janinę Piekielnik oraz przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołami.
Główną częścią spotkania było wręczenie nagród i odznaczeń. W obecności zgromadzonych zasłużeni nauczyciele odebrali nagrody burmistrza Opoczna, burmistrza Drzewicy i wójta gminy Sławno. Włodarze tych trzech gmin nagrodzili w tym roku 38 osób. Oprócz tych podanych w ubiegłym numerze TOP-u nagrody odebrało jeszcze troje nauczycieli z terenu gminy Drzewica: Martyna Żach z SP w Idzikowicach, Anna Filipczak z SP w Jelni oraz Maria Kowalska z Przedszkola w Drzewicy.
Podczas uroczystości burmistrz Jan Wieruszewski, przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Drzewica, Maria Nowakowska oraz wójt Tadeusz Wojciechowski skierowali do swoich nauczycieli słowa uznania oraz podziękowania za trud i zaangażowanie w codziennej pracy z dziećmi.
Nagrody powędrowały w tym roku nie tylko do nauczycieli - Komisja Edukacji Narodowej na wniosek zarządu głównego PTTK przyznała Medale KEN działaczkom opoczyńskiego oddziału PTTK. Z rąk burmistrza Jana Wieruszewskiego odebrały je prezes Halina Kaftan oraz Iwona Brzozowska z ZSS nr 1 i Renata Zielińska z ZSS nr 3.
Swoje odznaki przyznał także Związek Nauczycielstwa Polskiego. Złotą odznakę ZNP, najwyższe odznaczenie związku, przyznawane za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej, społecznej, oświatowej i naukowej otrzymała Danuta Wijata, nauczycielka SP w Dzielnej. Zarząd związku nagrodził również wieloletnią współpracę związkową emerytowanych już nauczycieli. Odznakę za 50-letnią przynależność do ZNP otrzymały: Józefa Ciach, Genowefa Gołąb, Stanisława Szklarska, Maria Trzaskalska, Barbara Jóźwik, Danuta Kowalewska, Janina Walczak i Mieczysława Zagdańska.
Spotkanie zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów ZSO, ZSS nr 3, ZSP nr 1 oraz SP w Bukowcu Opoczyńskim i placówek gminy Sławno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »