tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Święto edukacji w Kunicach

 
Wyjątkowo uroczyste gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w piątek, 18 października w Kunicach. W siedzibie szkoły świętowali wspólnie z tłumem gości wszyscy pracownicy oświaty wszystkich placówek prowadzonych przez gminę SławnoNie mogło sie obyć bez kwiatów dla wójtaSkromnie? Kameralnie? Nie w Sławnie. Tu nawet Dzień Nauczyciela jest świętowany z rozmachem, jakiego belfrowie z pozostałych gmin nie widzieli ? chyba nie tylko w tym roku. Obchody zgromadziły około 160 gości ? nie licząc uczniów, którzy przygotowali na ten dzień przebogaty program artystyczny. Wśród gości zasiedli: szef piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty, Andrzej Juszczak, starosta opoczyński, komendanci powiatowi policji i straży pożarnej, kierująca sanepidem Marianna Rożej, przedstawiciele innych lokalnych służb i instytucji, liczna reprezentacja gminnego samorządu i pracowników Urzędu Gminy oraz sami nauczyciele ? ze wszystkich szkół w gminie, również ci emerytowani. Po ich powitaniu i wysłuchaniu hymnu narodowego goście zasiedli i obejrzeli półtoragodzinny program artystyczny, który nietypowo poprzedził część oficjalną spotkania.
Uczniowie zaprezentowali się od najlepszej strony. Nie można im odmówić ani zdolności recytatorskich, ani tanecznych, a przede wszystkim talentu wokalnego, który przy ciekawym doborze repertuaru zachwycił publiczność. Nie zabrakło występów na ludową nutę w wykonaniu "Kuniczanki". Młodzi popisali się również poczuciem humoru, choć nie wszystkie dowcipy były na miejscu, np. znajomość wśród dzieci, zawartości alkoholu w różnych trunkach chyba nie wszystkich rozśmieszyła. Ale za zawartość scenariusza odpowiadał już kto inny. Podobnie było z nie do końca trafioną i zbyt daleko posuniętą parafrazą hymnu Jana Kochanowskiego, w której miast do Boga uczniowie zwrócili się do samorządu wznosząc pochwały i dziękując za hojne dary.
Podziękowania były również motywem przewodnim części oficjalnej. W jej trakcie przyznane przez wójta nagrody, będące formą docenienia ich pracy, wręczono wszystkim dyrektorom szkół oraz grupie nauczycieli (pełny wykaz podaliśmy dwa tygodnie temu). Słowa podziękowania wraz z kwiatami powędrowały również na ręce przedstawicieli jednostek i instytucji współpracujących z gminą Sławno ? nie tylko na niwie oświaty. W ramach wystąpień okolicznościowych wójt pochwalił się, że gmina do subwencji na zadania oświatowe dokłada 2,5 mln zł, co przy dochodzie rzędu 4 mln zł stanowi około 50% środków wydatkowanych na wszystkie zadania gminne. Przywołał w tym miejscu inwestycje w bazę oświatową, m.in. realizowaną ostatnio budowę boiska w Kunicach i zapowiedział kolejne.
Po spotkaniu gości zaproszono na poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »