tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Święto bibliotek

 
W czwartek, 8 maja w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej zainaugurowano doroczne obchody Tygodnia Bibliotek

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zapoczątkowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie wcześniej skierowane było tylko do bibliotekarzy. Z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.
Opoczyńskie obchody rozpoczął Dzień Bibliotekarza, podczas którego podkreślono, że sukcesy bibliotek, przy nawet najwyższych nakładach finansowych, nie byłyby możliwe bez profesjonalnej i oddanej pracy bibliotekarzy.
Kameralną uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka działającego przy Zespole Szkół Prywatnych, a także koła teatralnego z tej samej szkoły. Ze specjalnym występem dla pracowników i sympatyków biblioteki wystąpiła także młodzież z ZSP nr 1.
Spotkanie było także okazją, by przypomnieć zebranym historię opoczyńskiej książnicy. W imieniu władz samorządowych gminy życzenia wszystkim bibliotekarzom, przekazał zastępca burmistrza, Jarosław Wiktorowicz, składając na ręce szefowej placówki, Zofii Koneckiej bukiet kwiatów. Z najlepszymi życzeniami, dziękując za współpracę wystąpili także przedstawiciele szkół i przedszkoli. Nie zabrakło także życzeń od sympatyków i wiernych czytelników.
W ramach obchodów w piątek, 9 maja w bibliotece zorganizowano także wieczór słowno?muzyczny zatytułowany "Nasz Święty Jan Paweł II". W spotkaniu swoje wiersze o papieżu prezentowali poeci z Klubu Literackiego "Nad Wąglanką". Prezentowano także teksty Jana Pawła II. Wieczór był bardzo kameralny, ale wyjątkowo nastrojowy.
W poniedziałek, 12 maja odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką Hanną Kowalewską. W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy książek oraz pracownicy bibliotek. Autorka opowiedziała o początkach swojej twórczości, inspiracjach a także nieco o swoim życiu. Czytelnicy mieli okazję zadawać pytania.
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zorganizowano także dla najmłodszych czytelników spotkanie z pszczelarzem, Janem Baranem oraz w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską.
Obchody Tygodnia Bibliotek należy uznać za udane. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by w opracowanym programie każdy znalazł coś dla siebie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (879) z dnia 16 Maja 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »