tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Święto Policji tuż-tuż?

 
Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego numeru, zamieszczamy szczegółowy program wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się w środę, 17 lipca w Opocznie. Organizatorami przedsięwzięcia są komendant wojewódzki policji insp. Dariusz Banachowicz oraz komendant powiatowy policji insp. Janusz Myga. W wydarzeniu wezmą udział władze państwowe, wojewódzkie i lokalne oraz dowództwa policji. Imprezą towarzyszącą obchodom będzie tzw. niebieski piknik, podczas trwania którego przewidzianych jest wiele atrakcji i niespodzianek, głównie z myślą o najmłodszych

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 mszą w kolegiacie św. Bartłomieja. Następnie, o godzinie 12.00, uczestnicy obchodów, na czele z orkiestrami policyjnymi w Wrocławia i Ukrainy, przemaszerują ulicami: Kościelną, 17 Stycznia, Perzyńskiego i Biernackiego na plac przed basenem, gdzie około godziny 12.30 odbędzie się akademia z okazji Święta Policji. W jej trakcie zostaną wręczone odznaczenia.
O godz. 13.30 przewidziana jest defilada oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu policjantów. Między godz. 16.00 a 17.00 odbędzie się koncert orkiestr policyjnych, podczas którego zaprezentują się muzycy z MSW i z Ukrainy oraz orkiestra KWP z Wrocławia.
Imprezą towarzyszącą przedsięwzięciu będzie niebieski piknik, który odbędzie się na chodniku przed basenem w godz. od 15.00 do 18.00. Na wszystkich zainteresowanych czekać będą: prezentacja musztry policyjnej, pokaz pirotechniczny w wykonaniu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, popisy psów i koni służbowych, wystawa sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez policjantów oraz oddziały antyterrorystyczne, pokaz techniki kryminalistycznej i rozbrajania ładunków przy użyciu robota, miasteczko ruchu drogowego oraz przelot policyjnego śmigłowca i prezentacja jego możliwości.
Dla dzieci przygotowane zostaną konkursy, w których wszyscy chętni będą mogli wziąć udział, odbędą się też zawody sprawnościowe.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »