tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Świetlice wiejskie po odbiorach

 
Zakończyła się przebudowa strażnic OSP w Domasznie i Zakościelu. Głównym celem gminnych inwestycji była zmiana sposobu użytkowania obiektów z przeznaczeniem na świetlice wiejskie, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji strażackich

Prace budowlane trwały kilka miesięcy. W obu przypadkach zakres rzeczowy przewidywał wykonanie robót rozbiórkowych i ziemnych, budowę fundamentów, ścian, elementów konstrukcyjnych, kominów i pochylni dla osób niepełnosprawnych a także modernizację dachów, wymianę okien i drzwi oraz montaż wewnętrznych i zewnętrznych instalacji. Później przyszedł czas na roboty wykończeniowe, elewacyjne i zagospodarowanie terenu.
Zadanie w Zakościelu, realizowane przez firmę budowlaną ?Es?Bud? Roberta Szyszkowskiego z Bielichy koło Radomia, koncentrowało się na rozbudowie i modernizacji zaplecza, m.in. sanitariatów. Powierzchnia użytkowa budynku została powiększona do 203,11 m2 a kubatura do 980,76 m3. Koszty wyniosły 152.590,90 zł.
W Domasznie działała firma Usługi Remontowo?Budowlane Krzysztofa Guldzińskiego z Opoczna. Wybudowała m.in. stumetrową świetlicę z zapleczem. Obiekt ma teraz powierzchnię użytkową 190,79 m2 przy kubaturze 982,46 m3. Zadanie kosztowało 286.197,25 zł.
Jak nas poinformowano w UGiM, odbiory techniczne inwestycji odbyły się w listopadzie. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Budynki są też sukcesywnie doposażane. Zakupem i dostarczeniem mebli zajmuje się Zakład Stolarski Andrzeja Myziaka z Przystałowic Dużych w gminie Klwów.
Na potrzeby świetlicy w Zakościelu gmina zamówiła 15 sześcioosobowych stołów, 75 drewnianych krzeseł z oparciem, szafkę stojącą, szafę metalową, szafkę pod telewizor i dwa biurka komputerowe. Koszty wyniosły 18.511,50 zł. Do Domaszna zakupiono 15 stołów, 50 krzeseł, szafki ? stojącą, metalową i pod telewizor ? oraz wieszak ścienny na łączną kwotę 15.430,35 zł.
Po umeblowaniu i zagospodarowaniu obiekty będzie można oficjalnie otworzyć.
Dodajmy, że projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, osi 3 ?Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej?, działania ?Odnowa i rozwój wsi?. Gmina może liczyć na zwrot 75% kosztów kwalifikowalnych.
Świetlica wiejska w Domasznie powstała na bazie strażnicy OSPW przebudowanych obiektach pojawiły się nowe meble


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »