tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Świątecznie w Bukowcu

 
25 września Zespół Szkół w Bukowcu Opoczyńskim obchodził Dzień Patrona Szkoły i zarazem świętował przyjęcie w poczet uczniów pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wybór daty nie był przypadkowy. 24 września minęła 114. rocznica urodzin założyciela zespołu „Mazowsze” Tadeusza Sygietyńskiego

Podwójna uroczystość była wielkim świętem całej społeczności szkolnej. W obchodach licznie uczestniczyli rodzice pierwszaków, nie zabrakło też zaproszonych gości – przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Wojciechowskiego i zastępcy burmistrza Jarosława Wiktorowicza.
Wszystkich zgromadzonych powitali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, a dyrektorka Bernarda Adamczyk skierowała wyjątkowo ciepłe słowa do bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych, życząc im jak najlepszych wyników w nauce i samych radosnych chwil w murach szkoły.
W części artystycznej starsi uczniowie przeprowadzili egzamin z wiedzy o patronie szkoły. Pierwszoklasiści z Gimnazjum wykazali się dużą znajomością życiorysu i dorobku artystycznego Tadeusza Sygietyńskiego. Zdążyli nawet nauczyć się jednej z kompozycji Sygietyńskiego „Cyt, cyt”, którą pięknie zaśpiewali.
Maluchy ze szkoły podstawowej zaprezentowały to, czego nauczyły się przez trzy pierwsze tygodnie, czyli zasad zachowania w różnych sytuacjach szkolnych, recytowały wierszyki i biegle policzyły do dziesięciu po angielsku.
Potem nastąpił uroczysty moment ślubowania na sztandar szkoły i pasowania na uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły, do zachowania postaw patriotycznych, jak również do solidnej nauki i kultury słowa.
Przedstawiciele gminnego samorządu gratulowali uczniom wspaniale zdanego egzaminu z wiedzy o patronie i życzyli samych sukcesów w nauce. Najmłodsze dzieci zostały obdarowane odblaskowymi słonikami, by mogły bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły, jak i koszulkami z logo gminy Opoczno. Uroczystość zakończył występ ludowego zespołu dziecięcego działającego przy szkole podstawowej. Dzieci wykonały polkę tramblankę.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych – Magdalena Róg ze szkoły podstawowej i Maria Stańczyk z gimnazjum.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »