tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

  Świątecznie w Akademii Przedszkolaka

 


?Jest taki dzień ? bardzo ciepły, choć grudniowy? zabrzmiały słowa bożonarodzeniowej pastorałki w Akademii Przedszkolaka, gdzie odbyła się uroczystość jasełkowa. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie oraz inni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Przedstawienie pt. ?Dzieci świata u Jezuska? przygotowywane było od czterech tygodni, pod okiem nauczycielek: Agnieszki Klimek, Katarzyny Jaroszyńskiej, Karoliny Wawrzyńczak, Katarzyny Konewki oraz nauczyciela rytmiki Łukasza Mrozikowskiego. Na scenie pojawili się: chłopcy ? pastuszkowie, dziewczynki w strojach aniołków, trzej królowie, Józef z Maryją i dzieci z całego świata, które przyszły przywitać małego Jezuska i złożyć mu dary.
Przedszkolaki świetnie poradziły sobie śpiewając i recytując wiersze. Ich spontaniczność i naturalność nadawały przedstawieniu realny wymiar. Na twarzach widzów pojawiały się uśmiechy, a w oczach łzy radości i wzruszenia. Na koniec dzieci obdarowały rodziców i przybyłych gości własnoręcznie wykonanymi prezentami. One także dostały słodki upominek i życzenia od przedstawiciela władz gminy.
Dzieci śpiewając przywołały mikołaja. Święty rozmawiał i bawił się z dziećmi, które były nim zachwycone i ani trochę się go nie bały. Następnie rozdawał wszystkim dzieciom prezenty. Flesze aparatów błyskały bez końca, bowiem każdy rodzic chciał uwiecznić tę chwilę. Obdarowani mali aktorzy zasiedli wraz z rodzicami i opiekunkami do stołu racząc się pysznym poczęstunkiem, a emocjom nie było końca. Na zakończenie właścicielki Akademii Przedszkolaka Agnieszka Klimek i Maria Pawlik podziękowały dzieciom za przedstawienie, nauczycielom za organizację, a rodzicom za przysmaki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (758) z dnia 20 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »