tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Świąteczna uroczystość z niepełnosprawnymi

 
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Drzewicy

W piątek, 6 grudnia odbyły się doroczne uroczystości zorganizowane przez stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych "Budzimy Nadzieje". Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji województwa łódzkiego, oraz funduszy pochodzących z Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy.
Zgodnie z tradycją, obchody zainaugurowała okolicznościowa msza w kościele pw. św. Łukasza. Po nabożeństwie osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie oraz goście udali się na uroczystą kolację.
Wszystkich zebranych powitała prezes stowarzyszenia, Zenobia Michórska wraz z członkami zarządu. Połamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia świąteczne. Głos zabrali przedstawiciele gminnych i powiatowych władz samorządowych oraz ks. prałat Stanisław Madej. Odczytano również listy od marszałka województwa Witolda Stępnia, wicemarszałka Artura Bagieńskiego oraz dyrektorki Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anny Mroczek.
Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać recitalu zespołu muzycznego, natomiast osoby niepełnosprawne wzięły udział w konkursie kolęd z nagrodami dla każdego występującego. Dla 50 niepełnosprawnych przygotowano paczki świąteczne z artykułami spożywczymi.
Dodajmy, że tegoroczne obchody miały charakter ponadregionalny. Wzięły w nich udział osoby niewidome i niedowidzące z koła Polskiego Związku Niewidomych w Tomaszowie Mazowieckim.
0977


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »