tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Sukcesy artystów z Ośrodka Kultury

 
Na przełomie kwietnia i maja młodzież z Ośrodka Kultury Gminy i Miasta uczestniczyła w dwóch festiwalach artystycznychZosia Bomba na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie TrybunalskimLaureaci regionalnych eliminacji konkursu pieśni i poezji patriotycznej "Kocham moją ojczyznę" wystąpili w finale diecezjalnym, który odbył się 26 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
Z grona drzewiczan najwięcej powodów do radości miał prezentujący poezję Rafał Krasowski. Został wyróżniony w kategorii uczniów klas IV?VI szkół podstawowych.
Liczna grupa naszych wokalistek wzięła udział w III Piotrkowskim Festiwalu Wokalnym "Najpiękniejsze są polskie piosenki", zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości wybitnych polskich wykonawców i kompozytorów.
Festiwalowe eliminacje odbyły się 2 maja. Przystąpiło do nich osiemdziesięcioro wykonawców, w tym sześć dziewcząt z OKGiM ? Zosia Bomba, Natalia Szymańska, Marysia Szymańska, Zuzia Łucka, Kamila Wrzosek i Natalia Nawrocka. Profesjonalne jury oceniało: dobór repertuaru dostosowanego do możliwości wykonawczych, emisję głosu, dykcję, interpretację i aranżację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Duży sukces zanotowała Zosia Bomba, która decyzją jury otrzymała nominację do finału i znalazła się w czołowej trzydziestce wykonawców (bez podziału na kategorie wiekowe).
Wielki finał miał miejsce dwa dni później na deskach sali widowiskowej MOK. Poziom wykonawczy był bardzo wysoki.
Zosia zaśpiewała utwór "Ene due rabe swing" do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego i muzyki Macieja Latalskiego. Mimo że nie dostała się do "złotej dziesiątki", to zyskała wielkie uznanie publiczności. W nagrodę otrzymała dyplom oraz bilet na koncert zasiadającego w jury Mateusza Krautwursta ? utalentowanego muzyka i wokalisty, lidera zespołu The Positive.
Dodajmy, że młodzi artyści z OKGiM uczęszczają na zajęcia grup artystyczno?teatralnych. Opiekę nad nimi sprawuje instruktorka Marta Szymańska.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »